DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Moda Tasarımı Okuyacağınız En İyi Üniversiteler

Moda tasarımı bölümü yıllardır yurtdışında eğitim görmek isteyen, sanata yetenekli öğrencilerin ilk tercihlerinden birisi olmuştur. 

Sayısız ismi dünya çapında bir şöhretle buluşturan ve isminizi çağlar boyunca unutulmayacak kişilerin yanına taşıyabilecek bu bölüme yönelik en iyi eğitimi yurtdışı üniversiteleri vermektedir. Özellikle yüzyıllardır dünya modasına yön veren Avrupa kıtasında alabileceğiniz bir yurtdışı moda tasarımı eğitimi bu alanda yurtiçinde alabileceğiniz bir moda tasarımı eğitimine kıyasla büyük avantajlar sağlayacaktır.

Yurtdışında moda tasarımı eğitimini Avrupa’da almak isteyecek öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisi de Massimo Dutti, Gucci ve Dolce & Gabbana gibi markaları dünyaya kazandıran İtalya’dır. 

İtalya, İngilizce eğitim veren birçok okulu bünyesinde barındıran ve renkli yaşantısıyla akıllarda yer etmiş bir ülkedir. Bu ülkede moda tasarımı eğitimi almak için ülkemizdeki Yükseköğrenim Kurumları Sınavı’ndan (YKS) taban puan almanız ve bu sınavla yerleşilebilen bir yurtiçi üniversitesinin 4 yıllık bir bölümüne kayıt yaptırma olanağına sahip olmanız yeterlidir.

“Dünya’nın Moda Başkenti” ismiyle bilinen Milano’da bulunan Academia del Lusso, yurtdışında moda tasarımı okuyabileceğiniz en iyi üniversitelerin başında yer alır. İtalya’nın en büyük ikinci kenti olan Milano’nun alışveriş caddesinde bulunan bu eğitim kurumunda ders veren okutmanların her biri moda camiası tarafından tanınan birçok öğrenciyi yetiştirme konusunda başarılı olmuşlardır. Academia del Lusso sizi rakiplerinizin önüne taşımak ve kusursuz bir moda tasarımı eğitimi vermek konusunda kusursuz bir iş çıkarmayı görev edinmiş bir eğitim kurumudur.

Milano’da yer alan bir başka kurum olan Istituto Marangoni ise Stefano Gabbana gibi dünyaca ünlü bir modacıyı yetiştirmesiyle tanınmıştır. 84 yıldır eğitim hayatına devam eden bu köklü kurum, yurtdışında moda tasarımı eğitimi almak ve dünyaca ünlü bir kişiyi moda dünyasına kazandıran öğretmenlerin tezgahından geçmek isteğini taşıyan öğrencilerin ilk duraklarından biridir. Gucci ve Ferragamo müzeleri ile komşu olan okul bu konumundan dolayı öğrencilerini ilham açısından da zenginleştirmektedir.

Uygun fiyatlarıyla ve sınavsız eğitim sunmasıyla tanınan Polonya’nın öğrenci kenti Poznan’da bulunan School of Form ise Polonya’nın ilk özel üniversitesi olan Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren bir okuldur. Polonya Üniversiteleri arasında %5’lik dilimde yer alan bir eğitim kurumu olan School of Form da moda tasarımı dalında son derece iddialı bir akademik kadroya sahiptir. Moda tasarımı bölümünün gerektirdiği yaratıcılığı beşeri bilimlerin teorik altyapısıyla bir araya getiren School of Form yurtdışında moda tasarımı okumak isteyen öğrenciler için mükemmel bir tercihtir.

Yurtdışında moda tasarımı okumak ve yurtdışında okuyabileceğiniz moda tasarımı bölümünün hangi üniversitelerde olduğunu öğrenmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret edebilir ve eğitim danışmanlarımızla yurtdışı eğitiminizi en sağlıklı şekilde planlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız