DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Modern Tıbbın Belkemiği Avrupa'da Eczacılık Eğitimi

Modern tıbbın belkemiği Avrupa'da Eczacılık eğitimi almak, pek çok açıdan avantajlı bir durumdur. Kaliteli eğitimleri, günümüze göre akredite edilmiş müfredatları ve kalifiye akademik personelleri ile Avrupa'da ün salmış üniversiteler, bugün kariyerini sağlam basamaklar ile ilerlemeyi hedefleyen öğrencilerimiz için son derece uygun kurumlardır. Peki yurt dışında ve Avrupa'da saygın bir Eczacılık eğitimi en iyi nerede alınır?

Avrupa’da alınabilecek verimli bir eczacılık eğitiminin en önemli merkezlerinden birisi, eğitime verdiği büyük önem ile kıtada ismini duyurmaya başlamış Macaristan’dır. Eğitim açısından Batı Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha ucuz olan ve yapılan uluslararası anketlere göre dünyanın en güzel şehirlerini bünyesinde barındıran Macaristan, içinde bulundurduğu üniversitelerin akademik başarısıyla da tanınır ve bu sebeplerden dolayı ekonomik ve turistik anlamda cezbedici bir akademik merkez rolünü üstlenir.

Peç Üniversitesi İle Farkı Yakalayın

Bu güzel ülkedeki en kalifiye eczacılık eğitimlerinden biri köklü akademik geçmişi ve güçlü eğitim kadrosu sayesinde rakiplerinden bir adım önde olmayı başaran Peç Üniversitesi’nde verilmektedir. Eğitim başlangıç tarihi 1367’ye kadar uzanan Peç şehrinde bulunan üniversite sadece Macaristan’ın değil Orta Avrupa’nın da en eski ve saygın üniversitelerinden birisi olarak bilinmektedir.

Özellikle eczacılık alanında Macaristan’ın teknolojik açıdan en gelişmiş kimya, fizik, biyoloji ve farmakoloji laboratuvarlarına sahip olan üniversite aynı zamanda bu alanda verilen en gelişkin ve uluslararası müfredatı da eğitim sisteminin merkezine aldığından dolayı eczacılık bölümünde Macaristan’ın ve Avrupa’nın birçok üniversitesine kıyasla daha kalifiye ve detaylı bir eğitim sağlamaktadır. Verilen bu eğitim sayesinde kusursuz bir teorik ve pratik altyapıyla donatılan öğrenciler parlak bir kariyer fırsatı yakalarlar.

Öğrenci Dostu Bir Ülke: Polonya

Polonya’da Eczacılık okumayı düşünürseniz, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında bulunan Lodz Tıp Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz. LTÜ, Polonya’nın tıp alanında en büyük devlet üniversitesi olup temelleri 1949 yılında atılmıştır. Üniversite bünyesinde 4 eğitim hastanesi bulunmaktadır. Lodz Tıp Üniversitesi’nden alınan diplomalar, 25 AB ülkesinde ve dünyanın pek çok ülkesinde otomatikman tanınmaktadır. Polonya’da Eczacılık eğitimi alabileceğiniz bir diğer üniversite ise Varşova Tıp Üniversitesi’dir. VTÜ de dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesinden biridir ve tıp alanındaki diplomaları AB, ABD ve Kanada gibi pek çok ülkede tanınmaktadır. Üniversitenin İngilizce eğitim verilen bölümü oldukça gelişmiştir. Eğitim programının temel bilimler bölümünü tamamlayan öğrenciler, Amerika Birleşik Devletleri Tıbbi Lisans Sınavı’na girmeye hak kazanırlar.

Yurt dışında Tıp ya da Eczacılık eğitimi almak ve daha detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız