DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Moskova’da Sınavsız Üniversite Fırsatları!

Moskova’nın köklü üniversitelerinde sınavsız okuyabileceğinizi biliyor muydunuz?

“Uyumayan şehir” olarak nitelendirilen Moskova, pek çok açıdan Rusya’nın kalbidir. Yüzyıllardır ülkenin politik, kültürel ve ekonomik merkezi olan şehir, ülkenin geçirdiği çalkantılı dönemlere rağmen önemini hiçbir zaman yitirmemiştir. Günümüzde Rusya Federasyonu’nun başkenti olarak geniş Rus topraklarının can damarlarının buluştuğu nokta olmaya devam etmektedir.

Moskova’da eğitim almak, köklü Rus tarihini tanımak için çok iyi bir fırsattır. Örneğin Rusya’nın tarih boyunca geçirdiği pek çok aşamaya ev sahipliği yapan Kremlin, Rus tarihine en güzel şekilde tanıklık edebileceğiniz noktalardan biridir.

Ayrıca Moskova’da muhteşem müzeler, tiyatrolar, kütüphaneler ve konser salonları bulunur. Tolstoy, Puşkin, Dostoyevski, Gogol gibi tanınmış Rus yazarlara atfedilen müzeleri gezebilir, Rus kültürünü yakından deneyimleyebilirsiniz.

Moskova, sunduğu muhteşem yurtdışı eğitim fırsatlarıyla sadece Rus öğrenciler için değil, yabancı öğrenciler için çok önemli bir kenttir. Her yıl milyonlarca uluslararası öğrenci, yurtdışında dil eğitimi, lisans veya yüksek lisans eğitimi gibi nedenlerle Moskova’yı ziyaret etmektedir. Bu durum, şehrin kozmopolit dokusuna büyük katkıda bulunur.

Eğitim anlamında ülkenin en büyük cazibe merkezi olan Rusya, çok kaliteli ve köklü üniversitelere ve enstitülere ev sahipliği yapmaktadır. Örneğin, Rusya’nın en iyi üniversitesi olarak kabul edilen Moskova Devlet Üniversitesi, dünyanın en iyi 120. üniversitesidir. Moskova’daki diğer kaliteli üniversiteler arasında Halkların Dostluğu Üniversitesi (RUDN Üniversitesi), Moskova Devlet Teknik Üniversitesi, Moskova Uluslararası İlişkiler Üniversitesi gibi okullar yer alır. 

Moskova’nın en kaliteli okullarında sınavsız okuyabilirsiniz! Köklü Moskova üniversitelerine kayıt yaptırmak için üniversite sınavından yüksek puan almanıza gerek yoktur: Moskova üniversitelerine sadece lise puanınızla kayıt yaptırabilirsiniz. Ancak yukarıda bahsettiğimiz Moskova Devlet Üniversitesi gibi dünyaca tanınmış üniversitelerin tıp, mimarlık gibi prestijli bölümleri, Hazırlık eğitiminden sonra lisans eğitimine geçiş için bir sınav uyguladıklarını da hatırlatmak isteriz. Bununla birlikte, çoğu Rus üniversitesinde Hazırlık eğitiminizi tamamladıktan sonra lisans eğitimine devam edebilirsiniz.

Moskova, yurtdışında eğitim almak isteyenler için çok iyi bir fırsattır. Rusya’nın yaşam standartlarının uygunluğu da göz önüne alındığında, çok yüksek bütçelere ihtiyaç duymadan yüksek kalitede eğitim alabilir, aynı zamanda Rusçayı iyi öğrenerek pek çok kariyer fırsatının kapısını arayabilirsiniz.

Sınavsız öğrenci kabul eden Moskova üniversiteleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için web sitemizin ilgili sayfalarını ziyaret edebilir, dilerseniz alanında uzman ve tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızdan randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Bize Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerimizden ulaşabilirsiniz.

Moskova’da size uygun sınavsız yurtdışı eğitim seçeneklerimizi değerlendirmek için hemen iletişime geçin, sınırlı kontenjanlarımızdaki yerinizi alın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız