DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Mühendislik Alanında Önemli Bilim İnsanları  Yetiştiren Üniversiteler Sizleri Bekliyor

Mühendislik alanında önemli bilim insanları yetiştiren yurt dışı üniversiteleri, bugün dünyanın en saygın ve prestijli kurumları arasında yer almaktadır. Yurt dışında bulunan bu kurumlar, yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok kişinin tercih etmek istediği okulların başında gelmektedir. Ancak üniversite sınavı derdi, yüksek harç ücretleri ve gidilen ülkelerin zorlayıcı yaşam koşulları gibi çoğu konu hem öğrencileri hem de ailelerini endişelendirebilmektedir. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, yurt dışında bulunan bu saygın kurumların harç ücretleri, yurt içine kıyasla neredeyse aynı ve hatta daha uygundur. Ayrıca bazı ülkeler öğrenci dostu olması ile bilinmektedir. Hepsinden de önemlisi, bu kurumların çoğu lise diploması ile öğrenci kabul etmektedir. Evet yanlış duymadınız. Dünyanın en prestijli kurumlarında saygın bir yurt dışı eğitimini üniversite sınavı derdi olmadan okuyabilirsiniz. Peki bu kalifiye kurumlar hangileridir ve hangi ülkelerde bulunmaktadır?

FON Üniversitesi -  Makedonya

Makedonya'nın en saygın kurumlarından biri olan FON Üniversitesi, bugün Avrupa standartlarında modern bir özel yüksek öğrenim kurumudur. FON Üniversitesi, eğitimde mevcut dünya trendlerini yakından takip etmektedir. Eğitim alanında ortaya çıkan en yeni yöntem ve teknikleri takip ederek hem Makedonya'dan hem de yurt dışından gelen en iyi akademisyenlerden oluşan kadrosunun sağlam temelleri üzerinde yükselen bir markadır. Üniversite, iş dünyasının tüm zorluklarını göğüslemeye hazır olan gerçek profesyonelleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Geride bıraktığı yıllarda kalitesini kanıtlamayı başaran, genç nüfusun güvenini kazanan, FON Üniversitesi olarak bilinen marka ve geleneği inşa etmiştir.  FON Üniversitesi, Makedonya’dan ve yurt dışından birçok tanınmış üniversite, fakülte ve kurumla  İşbirliği anlaşması imzalamış ve öğrencilerini de bu perspektifi baz alacak şekilde yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Mutabakat sağlanan anlaşmalara ek olarak, yurt içi ve yurt dışındaki yüksek öğretim kurumları ile yeni işbirliklerinin kurulması için müzakereler devam etmektedir. Bu saygın kurumda Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği bölümlerini kalifiye bir şekilde okumanız mümkündür.

Wroclaw Teknik Üniversitesi - Polonya

Yurt dışında saygın bir mühendislik eğitimi alabileceğiniz en önemli kurumlar arasında bulunan Wroclaw Teknik Üniversitesi, Polonya'da yer almaktadır. Kurum Polonya'nın önde gelen bilim ve eğitim merkezidir. Avrupa'da ve dünyanın geri kalanındaki teknik üniversiteler arasındaki konumu her yıl yükselmektedir. Araştırma potansiyeli, en yüksek seviyedeki eğitim kalitesi, inovasyon anlayışı ve sektörle işbirliği faaliyetleri, üniversitenin gelişimini göstermektedir. WBTÜ, iş piyasasında değer verilen ve aranan uzmanlar yetiştirmektedir. Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Alman Üniversitesi Königliche Technische Hochschule Breslau'nun fiziki mirasını, aynı zamanda Lviv Politeknik üniversitesinin ise entelektüel ve bilimsel mirasını taşımaktadır. Wroclaw Teknoloji Üniversitesi olarak 1945'ten beri faaliyet göstermektedir.

Yurt dışında bulunan kurumlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız