DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Mühendislik Alanında Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler

Türkiye’de olduğu kadar dünya çapında da en prestijli alanlardan biri olan mühendislik, bilimi ve pratik yaşamı bir araya getirerek insanlığın her alandaki ihtiyacına cevap vermektedir. Bu anlamda da pek çok farklı alanda iş olanaklarına sahip olan kazançlı bir meslek olmasının yanında, insan yaşamında fark yaratabilecek pek çok şey üretmeye olanak sağladığı ölçüde de topluma fayda sağlar.

 

Mühendislik alanında eğitim almak isteyen ancak yaşam koşulları dolayısıyla buna imkânı olmadığını düşünenler içinse şahane bir teklifimiz var! Uzaktan eğitimle yaşam alanınızı değiştirmek, sevdiklerinizden ayrı düşmek veya işinizi bırakmak zorunda kalmadan hayalini kurduğunuz alanda eğitim görebilir, Türkiye ve dünya genelinde geçerliliği olan diplomalara sahip olabilirsiniz. Makedonya’da yer alan Uluslararası Vizyon Üniversitesi ile Ukrayna’da yer alan Odessa Uluslararası Humanitarian’da uzaktan eğitim programıyla mühendislik okuyabilirsiniz. Uzaktan eğitim aldığınız üniversiteye yalnızca sınav dönemlerinde gitmeniz gerekecektir. İstanbul’dan Ukrayna’ya uçuş yaklaşık iki saatte, Makedonya’ya ise yaklaşık bir buçuk saatte yapılabilmektedir. Yani her iki ülkede de yer alan üniversitelere ulaşım oldukça kolay olacağından zaman kaybına sebep olmayacaktır. Bunun yanında konaklama ve yeme-içme anlamında da düşük masraflarla oldukça kaliteli seçenekler bulunabilmektedir. Yani sınav dönemlerinizde uzaktan eğitim aldığınız üniversiteye yapacağınız yolculuk bir külfetten ziyade keyifli bir yolculuğa dönüşecek kadar az masraflı ve kaliteli geçebilecektir.

 

Makedonya’nın Türk nüfusunun yoğunlukta olduğu Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde tamamen Türkçe müfredatlı eğitim verilmektedir. Lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programlarının verildiği üniversitede Bilişim Mühendisliği alanında uzaktan eğitimle mühendislik alanında okumak mümkündür. Makedonya’daki bir diğer üniversite olan Fon Üniversitesi ise Avrupa ve dünya standartlarına uygun eğitim veren bir eğitim kurumudur. Uluslararası düzeyde pek çok önemli üniversiteyle işbirlikleri bulunan Fon Üniversitesi’nde uzaktan eğitimle diploma sahibi olmak mümkündür. İngilizce ve Makedonca eğitim veren üniversitede Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği gibi mühendislik bölümlerinde uzaktan eğitimle okumak mümkündür. Ukrayna’da yer alan Odessa Uluslararası Humanitarian ise uzaktan eğitimle mühendislik okunabilecek bir başka üniversitedir. Bologna Antlaşması dahilinde olup 4. akreditasyon seviyesindeki üniversitede 4 fakülte, 2 enstitü ve 17 bölüm bulunmaktadır. Eğitim dili İngilizce ve Rusça olan üniversitede Bilgisayar Mühendisliği alanında uzaktan eğitimle mühendislik okumak mümkündür.

 

Uzaktan eğitim olanakları sunan üniversiteleri yakından tanımak, başvuru ve kayıt süreçleriyle ilgili bilgi almak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Telefon ve Canlı Destek hattımız üzerinden bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız