DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Mühendislik Alanlarında Uzaktan Eğitim Alabileceğiniz  Yurtdışı Üniversiteleri Hangileridir?

Mühendislik;  matematik ve fen bilimlerine ilişkin edinilen bilgilerin deneyim ve pratik ile birlikte insan ve çevre yararını gözeten ve bunlar için yöntemler geliştiren meslek dalıdır. Mühendis, doğanın sunduğu malzeme ve yine doğadan edinilen enerjilerin insanlığın yararına olacak şekilde ekonomik açıdan  kullanılması için yöntemler geliştirir. Son derece komplike olan bu meslek dalı, ülkemiz öğrencileri tarafından da oldukça benimsenmektedir. Özellikle yurtdışında okumak isteyen fakat bulunduğu yerden ayrılamayacak olan kişilerin baş vurduğu eğitim modellerinden biri olan uzaktan eğitim ile Mühendislik eğitimi almak, pek çok kişinin tercih ettiği durumdur. Peki mühendislik alanlarında uzaktan eğitim alabileceğiniz yurtdışı üniversiteleri hangileridir?

Yurtdışında bulunan pek çok okuldan uzaktan eğitim ile bir çok bölüm okuyabilirsiniz. Son derece konforlu bir eğitim imkanı sunan uzaktan eğitim, özellikle çalışan bireyler için ve bulunduğu ülkeyi terk etmek istemeyenler için avantajlı bir eğitim modelidir. Bugün yurtdışınada okul okumak isteyen fakat yurtdışına çıkamayacak olan bir çok kişi bu eğitim modeline başvurmaktadır.

Neden Uzaktan Eğitim İle Yurtdışında Bir Üniversiteye Kayıt Olmalıyım?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bu durum bulundukları yerden ayrılmak istemeyenler ya da imkanı olmayanlar için uzaktan öğrenim avantajlı bir durumdur. Ayrıca bu eğitim modeli, yurtdışındaki örgün öğretim imkanına göre daha cazip ve uygun fiyatlıdır. Mevcut düzeninizi bozmadan bir eğitim almak, sizi diğer masraflardan da muaf tutacaktır. Bir diğer önemli kriter ise örgün öğretim ve uzaktan öğretim diplomalarının aynı statüde olmasıdır. Yani diplomanızda uzaktan eğitim ibaresi yer almayacaktır. Elbette en önemli kriterler arasında, yurtdışındaki kaliteli bir okuldan diploma almak durumunu da sayabiliriz. Diplomanız uluslararası statüde olacağı için, prestijli ve saygın bir kariyer için oldukça avantaj sunan bir durumdur.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim İle Mühendislik Bölümü Okuyabileceğim Okullar Hangileridir?

Özellikle Makedonya'da bulunan okullar yurtdışında uzaktan eğitim ile mühendislik okuyabileceğiniz ülkelerin başında gelmektedir. Bu okullardan İlki ise Uluslararası Vizyon Üniversitesi'dir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi ,Makedonya‘nın Gostivar şehrinde yer almaktadır. Gostivar, Türk nüfusun yoğunlukta olduğu ve Türkçe dilinin yaygın konuşulduğu 80.000 nüfuslu bir kenttir. Ayrıca yine Makedonya'da bulunan Fon Üniversitesi, yurtdışında uzaktan öğrenim alabileceğiniz kaliteli okullar arasında yer almaktadır. Okul, bugün Avrupa standartlarında modern bir özel yüksek öğrenim kurumudur.

Geleceğinize daha sağlam adımlar atabilmek ve yurtdışında bulunan bir üniversiteye kayıt olmak, uzaktan eğitim almak ve daha fazla bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız