DRAFT BLOG

Mühendislik Bölümlerinde Uzaktan Eğitim Yapabilir miyim?

Uzaktan eğitim ile mühendislik okumak isteyen birçok kişi için yurt dışındaki bulunan üniversiteler oldukça avantajlı bir konumdadır. Özellikle Balkanlarda bulunan üniversiteler sınavsız Türk öğrenci kabul etmesi ve uzaktan eğitim ile bu imkânı tanıması açısından önemli bir konumdadır diyebiliriz. Sadece lise diplomanız ile kayıt olabileceğiniz bu kurumlar, Avrupa'nın en iyi mühendislik eğitimini öğrencilerine sunarak uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanın da önünü açmaktadır. Peki hangi okullarda uzaktan bir şekilde mühendislik eğitimi alabilirsiniz?

Uzaktan mühendislik eğitimi veren üniversiteler arasında yer alan ve özellikle Türkçe eğitim veren Makedonya üniversitelerinden; Uluslararası Struga Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Uluslararası Mit Üniversitesi, Fon Üniversitesi dünyanın en iyi müfredatına sahip olup, akademik anlamda ün salmış kurumlar arasında yer almaktadır. Bu üniversitelerin öğrencilerine Türkçe eğitim sunması büyük bir fırsat yaratmaktadır; ancak Makedonya ve diğer Balkan ülkelerinde bulunan üniversitelerde İngilizce gibi farklı dillerde eğitim almak isterseniz diğer üniversiteleri de tercih etme imkânı bulabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim İçin Balkanlar'da Bulunan Okulları Tercih Edin

Kültürel yakınlık, sınavsız üniversite kabulü ve uygun öğrenim ücretlerinin yanı sıra Makedonya’da bir başka avantajdan söz etmek isteriz. Yurt dışında okumanın gözünüzde büyümesinin sebeplerinden biri kur farkı ise endişelenmeyin. Her şeyiyle bir Türk üniversitesi olan Uluslararası Balkan Üniversitesi, size öğrenim ücretlerini Türk Lirası üzerinden ödeme ve taksitlendirme imkânı sunmaktadır. ÖSYM’nin tercih listesinde bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi başarılı öğrencilere %100 burs imkânının da önünü açmaktadır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, dünyanın pek çok yerinden öğrenci kabul etmekle birlikte eğitim dili İngilizce olan bir üniversitedir. Yabancı dilini geliştirerek meslek hayatına ve şahsına katkı sağlamak isteyen öğrenciler için bir tercih sebebi olan İngilizce eğitim, diploma geçerliliğinizi de artıran bir unsurdur. Eğer İngilizce mühendislik okumak gibi bir düşünceniz varsa; Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin Mühendislik Fakültesi’nde sunulan Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerinden birini tercih ederek parlak geleceğinize doğru sağlam bir adım atabilirsiniz.

Uzaktan öğrenim hakkında daha fazla bilgi edinmek ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız