DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Mühendislik Eğitiminde Öne Çıkan Rusya Üniversiteleri

Rusya, özellikle mühendislik alanında verdiği kaliteli eğitimleri ile ün salmış bir ülkedir. Bu yüzden yurt dışında bu bölümü okumak isteyen pek çok kişi, Rusya'yı tercih etmektedir. Son 20 yıldır gitgide gelişen mühendislik sektörü sadece eğitimde değil aynı zamanda kariyer açısından da büyük fırsatlar sunan bir alan haline gelmiştir. Dolgun maaşlı bir kariyer vadeden mühendislik, insanoğlunun düzenli bir ihtiyacını karşıladığından dolayı fırsat dolu bir iş yaşamına giden en kısa ve kesin yollarından birisidir. Peki mühendislik eğitiminde öne çıkan Rusya üniversiteleri hangileridir?

Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesi İle Parlak Bir Gelecek Sizi Bekliyor

Kazan Ulusal Araştırma ve Teknik Üniversitesi 1932 yılında Rusya’nın Kazan şehrinde kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Eğer bir mühendis olmak istiyorsanız üniversite mezun olduğunuz andan itibaren bir iş teklifi alacağınızı garanti etmektedir. 65 mühendislik alanında öğrencilerine eğitim veren üniversitede toplam 25.000 öğrenci bulunmaktadır. Ayrıca 1.800 öğretim üyesinin görev aldığı okulda yaklaşık 750 profesör de çalışmalarını yürütmektedir. Üniversitenin eğitim kalitesi, bilimsel araştırmasının güncelliği, güçlü öğretim kadrosu ve personeli, 2009 yılında Rusya Eğitim ve Bilim Bakanlığı yarışmasında, KNRTU-KAI ulusal araştırma üniversitesinin ülkenin en iyi 12 üniversitesi  arasında yer almasını sağlamıştır.

St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi'nde Kaliteli Bir Mühendislik Eğitimi Alın

Rusya’da teknik alanda mühendislik eğitimi veren en köklü kurumlardan bir tanesi de St. Petersburg’da yer alan, Büyük Peter St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi’dir. 1899 yılından beri faaliyet gösteren üniversite, Rusya’nın en önde gelen araştırma kurumlarından biri olarak kabul edilmektedir ve uygulamalı fizik, matematik, endüstri mühendisliği, kimya mühendisliği, uzay mühendisliği gibi birçok alanda lider bir eğitim kurumudur. Politeknik Üniversitesi, ayrıca küresel akademik çevrede çok önemli bir konuma sahiptir. Üniversite birçok akademik kurum ve sanayi şirketi ile ortak çalışmalar yürütmektedir. Yaklaşık 20 bin öğrencinin eğitim gördüğü üniversite, QS Dünya Sıralamasında 404. sırada yer alırken, EECA Sıralamasında 36. sırada, BRICS Ülkeleri Sıralamasında ise 55. sıradadır.

Dünyanın En Prestijli Mühendislik Eğitimi: Moskova Devlet Teknik Üniversitesi

MDTÜ'de tam zamanlı eğitim programları sunan 19 bölüm bulunmaktadır. Günümüz itibariyle neredeyse tüm modern makine ve araç yapım alanlarını kapsayan teknik bölümlerinde eğitim alan öğrenci sayısı 19.000 olup bugüne kadar 200.000'den fazla mühendis yetiştirmiştir. Doktora ve doktora üstü akademik derecelere sahip öğretim üyesi sayısı toplamda 2320'dir. Sanayinin belirli alanlarıyla ilgilenen branş bölümleri de bulunmakta, savunma sanayii alanında da ciddi çalışmalar yapılmaktadır.

Rusya'da saygın bir mühendislik eğitimi almak ve daha detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız