DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Mühendislik Eğitiminde Öne Çıkan Üniversite Ve Ülkeler Hangileridir?

Mühendislik eğitimi, sayısız öğrencinin üzerine eğitim almak istediği alanların başında gelmektedir. Bunun arkasında yatan en büyük sebeplerden birisi şüphesiz ki mühendisliğin kusursuz bir gelir kapısı oluşturmasıdır. Mühendisler dünya üzerinde en çok kazanan meslek gruplarından biridir. Bu sebepten dolayı da gerek Türkiye’deki gerek yurtdışındaki pek çok öğrenci, mühendislik alanında eğitim almak isterler. Özellikle de Endüstri 4.0’ın hayata geçtiği ve bilişim sektörünün mühendislik alanlarını sürekli yenilediği günümüzde mühendislik alanı eski popülaritesini geri kazanmaktadır. Peki mğhendislik eğitiminde öne çıkan üniversiteler hangileridir?

Tüm bu bahsettiğimiz süreç dışında ne yazık ki ülkemizin zorlu sınav koşulları, bu eğitimi almak isteyen pek çok öğrenci için moral bozucu olabilmektedir. Bu sebepten dolayı da Türkiye’deki pek çok öğrenci mühendislik eğitimlerini yurtdışında almayı tercih etmekte ve yurtdışındaki üniversitelere yönelmektedirler.

Almanya’da Mühendislik Eğitimi

Mühendislik eğitimi dendiği zaman ilk akla gelen ülkelerden birisi de Almanya’dır. Günümüzde otomotiv, sanayi, silah sanayi, yedek parça, bilişim, gemi sanayi gibi gelişmiş mühendislik gerektiren alanlarda söz sahibi olan Almanya bu sebepten dolayı mühendislik alanlarındaki en iyi üniversiteleri de bünyesinde barındırmaktadır. DraftYurtdışı Eğitim ailesi olarak bu üniversiteleri sizler için bu yazımızda bir araya getirdik.

Elektrik Mühendisliği – Leibniz Hannover Üniversitesi

Adını ünlü filozof ve matematikçi Gottfried Leibniz’den alan Leibniz Hannover Üniversitesi, Almanya’nın en ilerlemiş kentlerinden birisi olan Hannover’de bulunmaktadır. Elektrik Mühendisliği başta olmak üzere mühendislik konusunda son derece geniş kapsamlı bir eğitim vermektedir.

İnşaat Mühendisliği – Dresden Teknik Üniversitesi

İnşaat Mühendisliği alanında Almanya’nın parlayan yıldızlarından birisi olan Dresden Teknik Üniversitesi, TU Dresden olarak da bilinmektedir. Kamuya ait bir araştırma üniversitesi olan TU Dresden, Dresden şehri ve Saksonya eyaletinin de en büyük üniversitesidir. 32.389 öğrenciye sahip olan TU Dresden aynı zamanda Almanya’nın en büyük 10 üniversitesi arasında yer alır. Almanya’nın en iyi teknik üniversitelerinden birisi olan bu saygın kurum, 200 yıl kadar önce yani 1828 yılında kurulan bir üniversite olmasına rağmen şu anki adını 1961 senesinde almıştır. Ve Almanya’nın en iyi teknoloji üniversiteleri arasındadır.

Çevre Mühendisliği – Stuttgart Üniversitesi

Almanya’nın en büyük yüksek teknoloji noktalarının birisi olan Stuttgart’ta bulunan Stuttgart Üniversitesi, Baden-Württemberg eyaletine bağlı bir üniversitedir. Stuttgart’taki eski teknik üniversite zaman içerisinde bilim ve mühendisliğe odaklanan son derece saygın bir eğitim kurumu haline gelmiştir. Stuttgart Üniversitesi’ndeki yaklaşık 26.000 öğrenci alabilecekleri en iyi koşullar altında kapsamlı bir mühendislik eğitimi almaktadırlar.

Dünyanın en kaliteli ve prestijli üniversitelerinden birinde, saygın bir mühendislik eğitimi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerimizi ziyaret ederek, eğitim danışmanlarımız ile yurtdışı eğitimi sürecinizi en doğru şekilde planlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız