DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Mühendislik Harikalarıyla Alman Üniversiteleri

AB'nin kurucu ülkelerinden biri olan ve dünyanın en güçlü ülkeleri arasında başı çeken Almanya, bugün pek çok kaliteli üniversiteye de ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle mühendislik ve teknik alanlarda verdiği kaliteli eğitimler ile ün salmış Alman üniversiteleri dünyanın pek çok yerinden gelen öğrenciye ev sahipliği yaptığı kadar ülkemizden de bir çok öğrenciyi bünyesinde barındırmaktadır. Hem Almanca hem de İngilizce öğrenim seçeneğini yurt dışında eğitim almak için kendisini tercih eden öğrencilere sunan Almanya, dil gelişimi açısından tercih edilmesi gereken bir ülkedir. Aynı zamanda devlet üniversitelerinde harç ücreti olmadığından dolayı  yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih listesinde yer almaktadır. Refah düzeyi açısından Avrupa Birliği üyesi devletlerin çoğundan daha ileri bir noktada olan Almanya aynı zamanda bünyesinde eğitim alacak öğrencilere, disiplinli ve kusursuz bir eğitim sunmaktadır.

Yurt içinde alınacak bir mühendislik eğitiminden ziyade yurt dışında alınacak bir mühendislik eğitimi son dönemlerde öğrencilerin dikkatini fazlasıyla çekmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden birisi yurt dışında bulunan pek çok üniversitenin Türkiye’deki üniversitelere göre daha teknik ve köklü bir mühendislik bir geleneğine sahip olmasıdır. Bu alanda dünyanın en önemli ülkelerinden biri olan Almanya hem teorik hem de pratik anlamda kusursuz bir mühendislik eğitimi almak için harika bir tercihtir. Peki bu saygın kurumlar hangileridir?

Mühendislik Eğitiminin Zirvesinde Olan Bir Kurum: Münih Teknik Üniversitesi

Almanya'nın en büyük ve Avrupa'nın en iyi teknik okullarından biri olan Münih Teknik Üniversitesi, yurt dışında mühendislik eğitimi alabileceğiniz kurumların başında gelmektedir. Okul, Almanya’da mühendislik eğitimi veren birbirinden kusursuz üniversiteler arasından dahi verdiği eğitimin kalitesi ile sivrilen bir kurumdur. Bu saygın kurum, Almanya’nın en iyi üniversitesi ünvanına layık görülen Münih Teknik Üniversitesi’dir. Bu okulun akademik arkaplanı öylesine güçlüdür ki Avrupa Komisyonu, Oxford ve Cambridge’in ardından en çok etki oluşturan bilimsel yayınlara sahip üniversite ünvanını Münih Teknik Üniversitesi’ne vermiştir. BMW ve Mercedes gibi ünlü Alman markalarına mühendis yetiştiren eğitim kurumunun bünyesinde 17 adet Nobel Ödülü bulunmaktadır.

Kaliteli Eğitimi İle Öne Çıkan Saygın Bir Üniversite: Dresden Teknik Üniversitesi

Dresden Teknik Üniversitesi yaklaşık 200 yıl önce, yani 1828 yılında kurulan bir üniversite olmasına karşın şu anki ismini 1961’de almıştır ve Almanya’nın en eski teknoloji ve teknik üniversiteleri arasında yer alır. Dresden Teknik Üniversitesi Almanya’nın önde gelen 9 Alman Teknoloji Enstitüsü'nün içinde yer aldığı TU9’un bir parçasıdır ve 2012 yılında  Alman Üniversiteleri Mükemmellik Girişimi’nde üç turu da geçerek mükemmellik statüsü almaya hak kazanmıştır. Dresden şehir olarak Almanya’da bulunan diğer şehirlerden daha ucuz olduğundan ve konaklama ücretleri diğerlerine kıyasla çok daha düşük olduğundan Dresden Teknik Üniversitesi öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Almanya üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız