DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Münih Teknik Üniversitesi'nin Kayıt Şartları Nelerdir?

Eğer yurt dışına kaliteli bir teknik üniversite eğitimi almak istiyorsanız, Münih Teknik Üniversitesi'ni tercih edebilirsiniz. Almanya'nın en kaliteli teknik okul ünvanına sahip olan ve adını ülke dışında duyuran kurum,  yeni dönem için 2 tane lisans ve 5 tane yüksek lisans bölümünün eğitim öğretime başlayacağını geçtiğimiz günlerde duyurdu. Bilgisayar Mühendisliği, Biyoenformatik, Çevre Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Fizik, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Oyun Mühendisliği, Siyaset Bilimi vb. daha bir çok programda kaliteli bir eğitim sunan Münih Teknik Üniversitesi'nin kayıt şartları nelerdir?

Uluslararası Nitelikte Kaliteli Bir Eğitim İmkanı
Münih Teknik Üniversitesi Münih şehir merkezi ve çevresinde ve Singapur'da çeşitli kampüsleri bulunan bir araştırma üniversitesidir. Singapur'da bulunan kampüsü Nanyang Teknik Üniversitesi ve Singapur Ulusal Üniversitesi'nin iş birliğiyle 2001 yılında kurulmuştur. İsmi TU München veya TUM olarak kısaltılmaktadır. Üniversite 1868 yılında kurulmuş olup, kamuya ait bir yükseköğretim kurumudur. 10.501 öğretim görevlisi ve 566 profesör üniversite bünyesinde çalışmaktadır. 41.375 öğrenci (%29'u yabancı) üniversitede eğitim alırken, öğrencilerin 2.730’u doktora aşamasındadır. Özellikle mühendislik ve bilişim teknolojisi alanlarında Avrupa'nın ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Münih Teknik Üniversitesi'nde 177 farklı bölüm bulunmaktadır. QS 2020 Dünya Sıralamasına göre TUM, Almanya'nın en iyi üniversitesi olmakla beraber dünya sıralamasında 61. sıradadır. Mühendislik ve teknoloji alanlarında dünyanın en iyi 22. okuludur. Temel bilimlerde ise 24. sıradadır. 

Üniversitenin Fakülteleri
Üniversitenin akademik fakülteleri, büyük Münih bölgesindeki üç ayrı kampüste yer almaktadır. Münih'in merkezindeki Ana Kampüs'te Mimarlık, Tıp, Elektrik Mühendisliği ve Bilgi Teknolojisi, İnşaat Mühendisliği, Yer Ölçümü, Ekonomi, Sosyal ve Spor Bilimleri fakülteleri bulunmaktadır. Münih'in yaklaşık 10 km kuzeyinde, Garching'de ise ikinci büyük bir kampüs bulunmaktadır. Garching; Fizik, Kimya, Bilişim, Matematik ve Makine Mühendisliği fakültelerinin yanı sıra Garching araştırma reaktörüne de ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın en hızlı 6. süper bilgisayarı SuperMUC da bu kampüstedir. Üçüncü TUM kampüsü Münih'in 35 km kuzeyinde Freising Weihenstephan'da bulunmaktadır ve Biyoloji, Tarım Bilimleri ve Bahçe Bitkileri, Ormancılık ve Kaynak Yönetimi, Bira ve Gıda Teknolojisi, Beslenme ve Peyzaj Planlama ve Peyzaj Mimarlığı fakülteleri burada yer almaktadır. 

Avrupa'da her üniversitenin kendine has bir kayıt şartı bulunmaktadır. Münih Teknik Üniversitesi'nin kayıt aşaması hakkında daha detaylı bilgi almak ve uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşmek için hemen online iletişim formunu doldurabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız