DRAFT BLOG

Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nde  Sınavsız Tıp Eğitimi Mümkün Mü?

Azerbaycan’a bağlı  özerk bir bölge olan Nahçıvan, cep yakmayan mali koşulları ve Türk kültürüne olan yakınlığı sayesinde, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bir ülke olmuştur. Özellikle kültürel bağın benzer oluşu, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilere kolay bir eğitim olanağını da beraberinde  getirmektedir. Ayrıca bünyesinde barındırdığı kaliteli okullar ile adından söz ettiren Nahçıvan, bu konuda son derece modern eğitim olanaklarını da öğrencilerine vermektedir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nde Sınavsız Tıp Eğitimi Olanağı

Yurtdışında Tıp eğitimi almak isteyen pek çok öğrencinin tercihleri arasında yer alan Nahçıvan Devlet Üniversitesi, sınavsız sunduğu eğitim sayesinde ise son derece cazip bir eğitim olanağını sunmaktadır. Liseden mezun olan öğrencilerin sadece lise diploması ile birlikte başvuracağı okul, dünyanın en kaliteli Tıp eğitimini sınav stresi olmadan vermektedir. Modern klinikleri ve laboratuarları ile Nahçıvan Devlet Üniversitesi, yurtdışında Tıp eğitimi alabileceğiniz en iyi okullardan biridir diyebiliriz.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nin Eğitim Dili Nedir?

Eğitim dili Rusça ve Azerbaycan Türkçesi olan Nahçıvan Devlet Üniversitesi, dil konusunda iki seçenek sunmaktadır. Rusça dilinde alacağınız eğitim size ikinci bir dil öğrenme şansı yaratırken, Azerbaycan Türkçesi ile alacağınız eğitim ise size zorlanmadan bir eğitim olanağını sunmaktadır. Her iki dilin de avantajları oldukça mevcuttur.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Hakkında Bilgiler

  • Nahçıvan Devlet Üniversitesi bünyesinde alınacak bir Tıp diploması, hem Türkiye hem de Avrupa ülkeleri tarafından tanınmaktadır.
  • Avrupa Rektörler Kulübü, Asya Birliği Üniversiteleri, Karadeniz Sektörü Üniversiteler Birliği ve Kafkas Üniversiteleri Birliği'ne üye olan okul, son derece kaliteli bir yurtdışı eğitimi sunmaktadır.
  • Yurtdışı kaynaklı 3 adet TEMPUS hibe projesini de yöneten üniversitenin akademik kadrosu ise oldukça önemli isimleri bünyesinde barındırmaktadır.
  • Nahçıvan Devlet Üniversitesi, devlet tarafından desteklenen ve dünyaya entegre olmuş bir okuldur.
  • Elektronik modern alanlar, laboratuvarlar, internet erişim noktaları ve modern bilişim teknolojileriyle donatılmış kütüphanesi ile çağın gerekliliklerini yerine getirmiş bir yükseköğrenim kurumudur.
  • Okulun bünyesinde, geleneksel öğrenci hostellerinin yerine modern bir öğrenci evi bulunmakta olduğundan dolayı, bünyesindeki öğrencilere konforlu bir kampüs hayatı sunar.

Siz de yurtdışı üniversitelerinden birinde sınavsız bir şekilde Tıp eğitimi almak ve Nahçıvan Devlet Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilirsiniz. Yurtdışı eğitimi konusunda son derece uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşerek, kaydınızı size uygun bir şekilde yaptırabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız