DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Nahçıvan Devlet Üniversitesi'nde Sınavsız Yurt Dışı Eğitimi

Ülkemizde her ne kadar üniversite eğitimi için sınav yapılıyor olsa da yurt dışında süreç böyle değil. Yurt dışındaki çoğu saygın kurum, üniversite sınavı olmadan öğrenci kabul etmektedir. Yani siz lise diplomanız ile istediğiniz bölümde istediğiniz üniversitede okuyabilirsiniz. Yurt dışında sınavsız üniversite dendiği zaman akla ilk gelen kurumlardan biri olan  Nahçıvan Devlet Üniversitesi, sınavsız eğitiminin yanında uygun fiyatları ile de göz dolduruyor. Azerbaycan dahilindeki özel statüsü, cep yakmayan maddi koşulları ve sınavsız eğitim imkanı sunmasıyla Nahçıvan, kültürel açıdan Türkiye'ye özlem duymak istemeyecek öğrencilerin yapabileceği sağlıklı tercihlerin başında gelmektedir.

Nahçıvan'da Yurt Dışı Eğitimi

Ülkedeki en büyük eğitim kurumu olan Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan'daki diğer üniversitelere kıyasla son derece gelişmiş teknolojik imkanlara, modern laboratuvarlara, bilişim imkanlarının Avrupa'yı aratmadığı elektronik kütüphanesine sahiptir. Devlet bütçesi ile finanse edilen ve globalleşen dünyanın gerektirdiği ortak akademik standartlara uyum sağlayan üniversite, lisans, yüksek lisans ve doktora da dahil olmak üzere geniş bir yüksek öğrenim yelpazesi sunmaktadır. Mimarlıktan Öğretmenliğe, Ekolojiden Elektrik-Elektronik Mühendisliğine kadar birçok dala ev sahipliği yapan Nahçıvan Devlet Üniversitesi, 4 farklı kıtadan 50 farklı üniversite ile işbirliği anlaşması yapmıştır.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Avrupa Rektörler Kulübü'ne Üye Bir Kurumdur

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Avrupa Rektörler Kulübü, Asya Birliği Üniversiteleri, Karadeniz Sektörü Üniversiteler Birliği ve Kafkas Üniversiteleri Birliği'ne üyedir. Bu üyelikler ile Nahçıvan Devlet Üniversitesi güncelliğini korumakta ve bu sayede akademik geleneğini ve yeterliliğini gün be gün daha yüksek bir noktaya çıkarmaktadır. Tüm bu imkanlar ve akademik bağlantılar ile birlikte değerlendirildiğinde Nahçıvan Devlet Üniversitesi, lisans, yüksek lisans veya doktora alanlarında sınavsız eğitim imkanına ulaşmak isteyen öğrenciler için son derece etkili bir tercihtir.

Kültürel yakınlığın ve yüzlerce yıl süren bir bağın, ortak bir tarihin beraber yoğurduğu Azerbaycan ve Nahçıvan, Türkiyeli öğrencilerin uygun bir fiyata yurt dışı eğitimi hayallerini gerçekleştiren iki değerli ülkedir. Azerbaycan ve Nahçıvan üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in alanında uzman eğitim danışmanları ile İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerinde görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız