DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Nahçıvan Devlet Üniversitesi'nde Sınavsız Eğitim

Nahçıvan, kardeş ülkemiz Azerbaycan bünyesinde bulunan, 452.000 nüfuslu bir özerk bölgedir.

Azerbaycan dahilindeki özel statüsü, cep yakmayan maddi koşulları ve sınavsız eğitim imkanı sunmasıyla bu ülke, kültürel açıdan Türkiye'ye özlem duymak istemeyecek öğrencilerin yapabileceği sağlıklı tercihlerin başında gelmektedir.

Bu ülkedeki en büyük eğitim kurumu olan Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan'daki diğer üniversitelere kıyasla son derece gelişmiş teknolojik imkanlara, modern laboratuvarlara, bilişim imkanlarının Avrupa'yı aratmadığı elektronik kütüphanesine sahiptir. Devlet bütçesi ile finanse edilen ve globalleşen dünyanın gerektirdiği ortak akademik standartlara uyum sağlayan üniversite, lisans, yüksek lisans ve doktora da dahil olmak üzere geniş bir yüksek öğrenim yelpazesi sunmaktadır. Mimarlıktan Öğretmenliğe, Ekolojiden Elektrik-Elektronik Mühendisliğine kadar birçok dala ev sahipliği yapan Nahçıvan Devlet Üniversitesi, 4 farklı kıtadan 50 farklı üniversite ile işbirliği anlaşması yapmıştır.

Bünyesinde modern bir üniversitenin gerektirdiği tüm imkanları barındıran Nahçıvan Devlet Üniversitesi dahilinde ayrıca öğrenci hostelleri yerine son derece modern ve yaşam kriterlerine uygun şekilde tasarlanmış öğrenci evleri mevcuttur ve öğrenciler dilerler ise bu evlerde ikâmet etmeyi seçebilirler. Bunun yanı sıra, Nahçıvan Devlet Üniversitesi, 3 adet TEMPUS hibe projesini yönetmektedir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Avrupa Rektörler Kulübü, Asya Birliği Üniversiteleri, Karadeniz Sektörü Üniversiteler Birliği ve Kafkas Üniversiteleri Birliği'ne üyedir. Bu üyelikler ile Nahçıvan Devlet Üniversitesi güncelliğini korumakta ve bu sayede akademik geleneğini ve yeterliliğini gün be gün daha yüksek bir noktaya çıkarmaktadır. Tüm bu imkanlar ve akademik bağlantılar ile birlikte değerlendirildiğinde Nahçıvan Devlet Üniversitesi, lisans, yüksek lisans veya doktora alanlarında sınavsız eğitim imkanına ulaşmak isteyen öğrenciler için son derece etkili bir tercihtir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi'nin eğitim dili Rusça veya Azerbaycan Türkçesidir. Azerbaycan Türkçesi, Türkiye'den gelen ve Türkiye Türkçesi konuşan öğrencilerin öğrenmekte ve adapte olmakta fazla zorluk çekmeyeceği bir dildir. İçinde barındırdığı imkanların genişliği, Türk kültürüne yakınlığı ve Türkiye ile olan organik bağı ve güçlenmekte olan akademik yeterliliği sayesinde Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Türkiye kökenli birçok öğrencinin yeni eğitim yuvası olabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız