DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nde Sınavsız Tıp Fırsatları!

Azerbaycan’a bağlı bir özerk cumhuriyet statüsündeki Nahçıvan, ülkemizin en doğusunda, Iğdır’a komşudur. Başkenti yaklaşık 70.000 nüfuslu Nahçıvan şehri olan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin diğer komşuları ise İran ve Ermenistan’dır. Tarih boyunca doğudan batıya uzanan ticaret yollarında önemli uğrak yerlerinden biri olmuştur.

 

Günümüzde Nahçıvan, son derece modern imkânlara sahip, çağdaş bir şehir görünümündedir. Temizliğin ve güvenliğin üst seviyede olduğu Nahçıvan, geniş caddeleri, tiyatro salonları, kafeleri, müzeleriyle keyifli zaman geçirebileceğiniz bir şehirdir. Ayrıca sıcak ve samimi Azerbaycan kültürünü paylaşan Nahçıvan, bu kültürel yakınlık nedeniyle asla yabancılık çekmeyeceğiniz bir şehirdir.

Nahçıvan’a ulaşım iki yolla sağlanabilir. Dilerseniz haftanın belirli günleri yapılan doğrudan uçuşlarla ulaşabilir veya Iğdır üzerinden otobüslerle gidebilirsiniz. Nahçıvan’da kapıda vize uygulaması mevcuttur.

 

Nahçıvan, yukarıda kısaca belirttiğimiz özelliklerinin yanı sıra kaliteli üniversite eğitimi de alabileceğiniz bir şehirdir. Tamamen modern ekipmanlarla donatılmış Nahçıvan Devlet Üniversitesi, geniş imkânları ve uzman eğitim kadrosuyla özellikle yurtdışında Tıp eğitimi almayı düşünenler için harika bir seçenektir.

 

Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nde Azerbaycan Türkçesi ile Tıp eğitimi alarak hayalinizdeki mesleğe kavuşabilirsiniz! NDÜ’de Tıp okumanın sağladığı en büyük avantajlardan biri de Türkiye’den gelen öğrencilere sınavsız kayıt olanağı tanımasıdır. Başka bir deyişle, ülkemizdeki üniversite sınavından aldığınız puan ne olursa olsun, hazırlık eğitimini başarıyla tamamlamanızın ardından Tıp eğitiminize başlayabilirsiniz!

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’daki diğer üniversiteler arasında özel bir yere sahiptir. 108 hektarlık alan üzerine kurulu üniversite kampüsü, her türlü tesis ve imkânı barındıran modern eğitim binalarına sahiptir. Elektronik alanlar, laboratuvarlar, internet merkezleri ve modern bilişim teknolojileriyle donatılmış elektronik kütüphanesi tüm öğrenci ve öğretim üyelerinin hizmetindedir. Üniversitenin tümünde kablosuz Wi-Fi internet hizmeti bulunur.

 

Nahçıvan Devlet Üniversitesi ve sınavsız kayıt yaptırabileceğiniz bölümleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, web sitemizin ilgili sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçerek İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerimizde yüz yüze görüşebilirsiniz. Size özel fırsatlarımızdan faydalanmak için iletişime geçin!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız