DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Neden Azerbaycan'da Üniversite Okuyayım Diyorsanız  Sebeplerini Yazımızda Sizin İçin Derledik

Kardeş ülke Azerbaycan, öğrenci dostu olması ile bilinen ülkelerin başında gelmektedir. Bugün itibariyle Azerbaycan’da 38 devlet üniversitesi, 11 özel üniversite bulunmaktadır. Azerbaycan üniversitelerinde 11.566 profesör ve 12.616 akademisyen görev yapmaktadır. Azerbaycan’daki büyük petrol sektörünün bir etkisi olarak, ülkede görece yüksek sayıda kişi çoğunlukla teknik ve pratik konularda yükseköğretim sürecinden geçmiştir. Petrol ve diğer önde gelen sektörlere uzman ve ara eleman yetiştiren çeşitli meslek enstitüleri de bulunmaktadır.

Azerbaycan’da bulunan üniversitelerin en büyük artılarından birisi de Avrupa’daki diğer üniversiteler ile eğitimlerinin denk olmalarıdır. Buna rağmen ülkenin üniversiteleri rakiplerine kıyasla son derece uygun fiyatlı bir eğitim seçeneği sunar. Draft Yurtdışı Eğitim ailesi olarak Azerbaycan’da bulunan en uygun fiyatlı üniversiteleri sizler için bu yazımızda bir araya getirdik.

Yaşam Maliyetleri İle Azerbaycan

Yaşam giderleri konusunda da yurtdışında eğitim veren pek çok ülkeden daha iyi bir konumda olan Azerbaycan’daki yaşam maliyetleri öğrenci bütçesini zorlamamaktadır. Yurtdışı eğitimi için Azerbaycan’ı tercih eden kişilerin en memnun kaldığı konulardan birisi de budur. Barınma fiyatları hemen hemen Türkiye’ye benzer olmakla birlikte konaklanacak yerin merkezi, turistik ve tarihi olması gibi özelliklere göre fiyat endekslenmektedir. Tıpkı Türkiye’deki gibi Azerbaycan’daki otel fiyatları da geceliği 100 ila 500 TL arasında değişmektedir. Oteller dışındaki apart tarzı evlerin ve motellerin gecelik ücreti ise 40 ila 100 TL’ye karşılık gelmektedir. Eğitim almak için Azerbaycan’ı tercih eden öğrenciler aynı zamanda temiz, konforlu ve tek odalı bir evi 800 – 1400 TL arasında kiralayabilmektedirler. Ülke genelinde ortaklaşa ödenen apartman faturaları arasında doğalgaz faturaları uygunluklarıyla dikkat çekmektedir. Doğalgaz zengini bir ülke olan Azerbaycan’da doğalgazın metreküpüne 10 Kepik ödenmektedir. Ülkede bulunan bazı apartmanlar otopark, aidat, kablolu tv ve su faturalarını da kiranın içine dahil etmektedirler.

Eğer siz de kardeş ülkemiz Azerbaycan’da yurt dışı eğitimi almak ve yurt dışı eğitimi hakkında çok daha detaylı bilgi edinmek isterseniz İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanlarımızla yurt dışı eğitiminizi en doğru ve en kaliteli şekilde planlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız