DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Neden Makedonya'da Eğitim Almalıyım ?

Makedonya'da eğitim almanın birçok avantajı bulunuyor. Öncelikle Makedonya üniversitelerine kayıt olmak için herhangi bir sınava girmenize gerek yoktur. Makedonya kültürü ile Türk kültürü benzer özellikler taşımaktadır. Ayrıca Makedon üniversitelerinde Türkçe üniversite eğitimi veriliyor. Evet, yanlış okumadınız. Avrupa'da herhangi bir sınava tabi olmadan Türkçe eğitim alabilirsiniz.

Makedon üniversitelerine uluslararası öğrencilerin kabulü son birkaç yılda yavaş yavaş artıyor. Makedonya'daki hükümet ve üniversiteler, uluslararası öğrencilere fayda sağlamak için hizmetlerini mümkün olduğunca güncellemeye devam ediyor. Makedonya'da eğitim almayı planlıyorsanız, bu yazımızı okumanızda fayda var.

Neden Makedonya'da Eğitim?
Makedonya'ya eğitim amacı ile gitmek için birçok neden var. Bunun en iyi nedenlerinden biri, burada yer alan sayısız araştırma çalışmasının bir parçası olmaktır. Yüksek öğrenim okullarının çoğu Makedonca dilinde verilmektedir, ancak Arnavutça, Türkçe veya İngilizce dillerinde verilen birçok okul da bulabilirsiniz. Yani diğer dilleri bilmiyorsanız Makedonya'da İngilizce ya da Türkçe eğitim alabilirsiniz.

Makedonya zengin bir kültüre, çekici milli parklara ve yabancılar için sıcak bir doğaya sahiptir. Turizm zengindir. Ülkenin ekonomik koşulları, Avrupa'nın diğer bölgelerinden daha güçlü olmasa da hemen hemen aynıdır. Ek olarak, ülkenin eğitim sistemi de keşfedilmeye değer.

Makedonya'da Nasıl Eğitim Alınır?
Birkaç basit adımı takip ederek Makedonya'da eğitim alabilirsiniz. Hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak adım adım süreçler:

1-Mevcut tüm eğitim seçeneklerini araştırın ve Makedonya'daki üniversiteyi ve okumak istediğiniz bölümü seçin.
2-Belirli bir bölüm için üniversitenin uygunluk kriterlerini ve gereksinimlerini kontrol edin
3-Üniversiteye kabul için kurum tarafından belirtilen belgelerle başvurun. Üniversite başvurunuzu kabul ettiğinde size bir teklif mektubu verilecektir.
4-Teklif mektubunu aldıktan sonra öğrenci vizesi için başvuruda bulunun.

Makedonya'daki okullar hakkında bilgi almak ve öğrenci vizesine başvurmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıda yer alan iletişim formunu doldurmak ya da bize telefon ile ulaşmak. Dilerseniz ofislerimizi de ziyaret edebilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız her iki konuda da sizlere yardımcı olacak ve gereken bilgiyi doğru şekilde aktaracaklardır. Yurt dışında kaliteli bir üniversitede eğitim alarak hayallerinizdeki kariyer basamaklarına emin adımlarla tırmanabilirsiniz! Sadece karar vermeniz ve başaracağınıza inanmanız gerekiyor, unutmayın. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız