DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Neden Polonya'da Üniversite Okuyayım Diyorsanız  Sebeplerini Yazımızda Sizin İçin Derledik

Polonya, öğrenci dostu olarak bilinen ülkelerin başında gelmektedir. Hem uygun yaşam koşullarına sahip oluşu hem de Avrupa'nın göbeğindeki konumu ile ülke, yurt dışında üniversite okumak isteyen bir çok kişi için oldukça ideal bir yerdir. Polonya'yı cazip kılan bir diğer en önemli unsur ise elbette sınavsız üniversite eğitimi sunuyor oluşudur. Yani öğrenciler sadece lise diploması ile hayallerindeki bölümü okuyabilirler. Ülke aynı zamanda bir Schengen ülkesi olduğu için Polonya eğitim vizesi ile tam 26 ülkeyi serbestçe dolaşabilirsiniz. Peki bir çok avantajı bünyesinde barındıran ülkenin en iyi okulları hangilerdir?

Varşova Teknoloji Üniversitesi İle Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürmenin Tam Vakti

Varşova Teknik Üniversitesi Polonya’nın yalnızca en eski değil, aynı zamanda en iyi teknik üniversitesidir; Polonya üniversiteleri sıralamasında kendi kategorisine dokuz yıl üst üste birinci olmuştur. Varşova Teknoloji Üniversitesi'nde 180’in üzerinde araştırma grubu, organizasyon ve topluluk faaliyet göstermekte, 30’dan fazla çalışma alanında eğitim olanağı sunulmaktadır. Üniversite bünyesinde 19 fakültede toplam 48 alanda çalışma yapılmaktadır. Varşova Teknoloji Üniversitesinde öğrenim gören öğrenci sayısı 36.000 civarındadır. Öğretim üyelerinden 483’ü profesör unvanına sahiptir. Üniversitenin kapsamlı kütüphanesinde bir buçuk milyondan fazla kitap bulunmaktadır.

İlk 1000 Üniversite Arasında Yer Alan Bir Kurum: Lodz Üniversitesi

Lodz Üniversitesi, Polonya’nın en büyük ve en popüler üniversiteleri arasında saygın bir yere sahiptir. Üniversite, öğrencilerinin gelişimi için sürekli uluslararası işbirliği anlaşmaları yapmaktadır. Üniversitede 45 bölümde, 180′den fazla alanda uzmanlık eğitimi sunulmaktadır. Bununla birlikte birçok alanda doktora programı ile MBA’de dâhil olmak üzere 90′dan fazla alanda yüksek lisans programı tercih edilebilmektedir. Üniversitede; İletme, Bilgisayar Bilimleri, Kalkınma Ekonomisi, Ekohidroloji, İngilizce Dili ve Edebiyatı, Enformatik ve Ekonometri, Uluslararası İşletmecilik ve İşletme bölümlerinde lisans ve/veya yüksek lisans programlarında İngilizce eğitim verilmektedir.

Köklü Bir Üniversite: Jagiellonian Üniversitesi

Polonya’nın en eski yüksek öğrenim kurumu olan Jagiellonian Üniversitesi, Avrupa’nın da en eski yüksek öğrenim kurumlarından biridir. 12 Mayıs 1364’te kurulmuş, 2014’te 650. Yılını kutlamıştır. Jagiellonian Üniversitesi, kuruluşundan itibaren uluslararası bir kurum olmuştur. Geçmişte pek çok milletten öğrenci bu üniversitede eğitim görmüştür. Tarihte Rusya, Prusya, Avusturya işgalleri ve iki Dünya Savaşı atlatan üniversite, Polonya mirasını koruyarak Avrupa’nın entelektüel mirasına katkıda bulunmayı sürdürmüştür.

Polonya kurumları hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız