DRAFT BLOG

Neden Ukrayna'da  Yurt Dışı Eğitimi Almalıyım?

Ukrayna, aynı zamanda en büyük şehir ve başkenti olan Kiev ile Doğu Avrupa'da yer alan Avrupa kıtasının ikinci büyük ülkesidir. Uygun bir maliyetle kaliteli eğitim, Ukrayna'yı popüler öğrenci destinasyonları listesinin başına koymuştur. Ülkemiz öğrencilerinin yurt dışı eğitim için sıklıkla tercih ettiği ülkelerin başında gelen Ukrayna, sınavsız eğitim sunan üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Peki burada üniversite okumanın başka hangi avantajları bulunmaktadır? Maddeler halinde bunlardan biraz bahsedelim.

Ukrayna'nın Sunduğu Avantajlar
. Uygun fiyatlı, kaliteli eğitim sunan dünya çapında tanınan dereceler.
. Zengin kültürel çeşitlilik sayesinde kişisel gelişim ve geniş bir bakış açısı.
. İngilizce öğretilen kurslar.
. Yüksek yaşam standartlarıyla tamamlanan geniş iş fırsatları.
. Öğretimin pratik yönüne daha fazla önem veren fakülteler.
. Ülke içinde kabul kolaylığı ve mükemmel ulaşım imkanları.
. Kolay vize süreci.

Bogomolets Tıp Üniversitesi
Ukrayna’da bulunan Bogomolets Tıp Üniversitesi, öğrenci dostu olan bu ülkenin en iyi üniversiteleri arasında bulunmaktadır. Sınavsız yurt dışı eğitimin en iyi şekilde verildiği  kurum, ülkenin en iyi entelektüellerinin yetiştiği üniversitedir. Bogomolets Tıp Üniversitesi, kadim ve güçlü bir eğitim-öğretim geleneğine sahip bir kurumdur. Ülkenin başkenti Kiev’de konumlanmış olan okul, özellikle bünyesindeki araştırma hastanesiyle de adından söz ettirmektedir.

Kharkov Politeknik Üniversitesi
Kharkov Politeknik Üniversitesi, Ukrayna’nın ikinci büyük kenti olan ve tanınmış bir ticari, bilimsel ve kültürel merkez niteliğini taşıyan Kharkov kentinde bulunmaktadır. Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biri olup 100’den fazla uzmanlık alanında öğrenci yetiştirmektedir. KPÜ’deki Uluslararası Eğitim Departmanı, öğrencilere üniversite eğitimlerine başlamadan önce Rusça öğrenme imkânı tanımakta, Ukrayna’daki herhangi bir üniversitede eğitim almak için hazırlamaktadır.

Kiev Politeknik Üniversitesi
Kiev Politeknik Üniversitesi 1898 yılında kurulmuştur. Bünyesinde 19 fakülte, Kiev polytechnic institute, Kiev Politeknik Üniversitesi 15 eğitim ve araştırma enstitüsü vardır. Kiev Politeknik Üniversitesi 42.000 öğrencinin öğrenim gördüğü bir üniversitedir. Kiev Politeknik Üniversitesi bölümleri okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır. Kiev Politeknik Üniversitesi taban puanları yoktur. Lise veya meslek lisesi mezunları Kiev Politeknik Enstitüsü bölümlerinde İngilizce veya Rusça eğitim alınabilir. 

Ukrayna okulları hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız