DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
New York'ta Yaşam

İlk kez Dutch West Indian Company tarafından gönderilen 30 ailenin yerleştiği ve 1664’e kadar New Amsterdam olarak adlandırılmış New York şehri, bugün üçte biri göçmen olan 8 milyondan fazla kişiye ev sahipliği yapmaktadır. New York şehri ticaret ve yaratıcılığın adeta atar damarı haline gelmiş, Amerika’nın dünyadaki ekonomik ve kültürel kalesi olmuştur. Tüm bunların yanında eğitim alanında da öncü olmuş kurumların varlığı şehirde 500.000’den fazla öğrencinin yaşamasına vesile olmuştur.

New York'ta Ulaşım

Ülkemizde kullanımı tartışmalara sebep olan Uber sistemi New York’ta kullanımı oldukça yaygın ve uygulamalarla desteklenmiş bir sistemdir. New Yok City Subway (metro sistemi) 7 gün 24 saat hizmete açıktır. HotStop gibi uygulamalar bilmediğiniz bir yere giderken size yardımcı olmak amacıyla yapılmıştır. Aylık sınırsız metro kullanımı için 121 $ ödemek her kullanımda 2.75 $ ödemekten çok daha uyguna gelecektir.

New York'ta Yeme-İçme

Saat fark etmeksizin ayakta ve yaşayan bir şehirde olmanın en güzel yanı, karnınız ne zaman acıkırsa o zaman elinizin altında her çeşit yemeği bulabilmeniz. Her çeşit derken abartmıyoruz. Sokak satıcılarından Michelin yıldızlı restoranlara kadar her mutfaktan, her kalite, her bütçeye uygun yemek seçenekleri Amerika’nın en kalabalık ve en büyük şehirlerinden biri olan New York’ta mevcut. Ulaşım sistemlerindeki gibi, nerede, ne yiyeceğinize karar vermenize yardımcı olmak amacıyla oluşturulmuş Yelp ve TimeOut gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

New York'ta Konaklama

Dünyanın her yerinden, her kültürden, her yaşam tarzından insanın, 7 gün 24 saat hareketli sokakların, en iyisi olmak için yarışan yemeklerin olduğu 8 milyon nüfuslu bir şehirde ev fiyatlarının ve kiraların ne kadar yüksek olduğunu tahmin etmek zor değil. Nitekim New York da Amerika’nın en pahalı şehri olmasıyla nam salmış. Kiralar ortalama 3000 $ civarındadır. Ancak ‘her an her şey mümkün’ diyen bir şehirde yaşadığınızı unutmayın. Örneğin şehrin merkezinden biraz uzaklaşabilirsiniz, masrafları paylaşacağınız bir(den fazla) ev arkadaşı bulabileceğinizi de göz ardı etmemenizi tavsiye ederiz.

New York'ta Sosyal Yaşam

Woody Allen, Jay-Z, Lady Gaga gibi isimlerin memleketi New York’ta sosyal yaşam ve kültür için yalnızca tek bir şey söylemek istiyoruz: Broadway...
New York’ta sanatsal ya da kültürel bir aktivitede bulunmak zor, çünkü seçenekler sonsuz. TimeOut uygulamasından bulabileceğiniz harika sanat galerileri; Met, MoMA, The Guggenheim ve daha pek çoğu gibi insanın içini kıpırdatan müzeleri; günümüzün en iyi müzikallerini ve piyeslerini izleyebileceğiniz 40 tane profesyonel Broadway tiyatrosu ve off-Broadway dedikleri normal tiyatro salonları; ülkenin en heyecan verici spor müsabakaları için gidebileceğiniz efsanevi Yankee Stadium, Citi Field, Madison Square Garden; film festivalleri, havai fişek gösterileri, şehir konserleri, kutlama etkinliklerinin dışında açık hava sporları veya doğa yürüyüşü için, gökdelenleri ile meşhur, her yeri binalarla çevrili bir metropolün tam ortasında bulunan bir ormanı, Central Park’ı, Prospect Park’ı ve Brooklyn Botanic Garden’ı ziyaret edebilirsiniz. 

Hayallerinizin şehri, hepimizin hayallerinin şehri New York’taki muhteşem olasılıkları yaşamanıza yardımcı olmak için buradayız. New York’ta eğitim ve yaşam hakkında tüm merak ettikleriniz için sizi İzmir ve Ankara’daki ofislerimizde tecrübeli danışmanlarımızla görüşmeye bekleriz.

ORTALAMA FİYATLAR

Ulaşım:                       121 $
Yeme-İçme:                250-300 $
Konaklama:                2000-3500 $
Sosyal Yaşam:           250-400 $

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız