DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Odessa'da Sınavsız Eğitim Alabileceğiniz Üniversiteler

AB standartlarına uygun, kaliteli üniversiteleri, şehirlerinin ve eğlencesinin hareketliliği ile Ukrayna, pek çok turistin ve yurtdışında üniversite okumak isteyenlerin göz bebeği olmuştur. Renkli hayat tarzı, iklimine nazaran oldukça sıcakkanlı insanı, tarihi yapıları ve turistik şehirleriyle Ukrayna’da üniversite okumak, pek çok öğrencinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

 

Doğu Avrupa’da yer alan Ukrayna, aynı zamanda Avrupa’da yer alan en geniş ülkelerden biridir. Manastırları, katedralleri, 11. yüzyıla ait mozaikleriyle ünlü Ukrayna’da, bir yandan eğitim alırken bir yandan da bu güzel yapıları görme fırsatına sahip olacaksınız.

 

Karadeniz’in Kuzeybatı kıyısında yer alan Odessa ise Ukrayna’nın en büyük dördüncü şehridir. Önemli bir turizm merkezi de olan Odessa aynı zamanda da ülkenin en önemli liman ve ulaşım merkezidir. Bu yüzden yurtdışından pek çok kişiyi bünyesine çeken Odessa, hareketli sosyal yaşantısı ile de renkli bir atmosfer sergiler diyebiliriz. Odessa aynı zamanda kültür ve sanat merkezi sayılabilecek önemli şehirlerdendir. İçerisinde çeşitli saraylar ve müzeler bulunur. 

 

Ukrayna’da eğitim, akademik süreç ve donanımlı akademislenleriyle dolu olan Ukrayna üniversiteleri AB standartlarına uygun  oluşundan dolayı Avrupa’nın önde gelen okulları arasındadır diyebiliriz. Ayrıca Ukrayna’da yaşam maliyetleri oldukça fazla düşük olduğu için, öğrencilerin dostu sayılan Avrupa ülkeleri içerisinden en önemlilerinden birisidir.

 

Eğitim dilinin hem Rusça hem de İngilizce olabildiği üniversitelere sahip Ukrayna’da iki dilde eğitim imkanına sahip olursunuz. Özellikle mühendislik eğitiminde oldukça yüksek başarı gösteren üniversitelere sahip Ukrayna’da üniversite okumak istiyorsanız fakat ailenizin sürekli olarak bulunduğunuz yere gelemiyor olmasına üzülüyorsanız buna hiç gerek yok. Çünkü Ukrayna sadece kimlikle bünyesine turist aldığı için, yurtdışında okuyan öğrencilerin aileleri için de çocuklarını kolayca ziyaret edebilme imkanı sağlıyor. 

 

Hem kaliteli bir eğitim almak, üstelik bunu yaşam maliyetleri uygun bir ülkede yapmak, hem de sadece lise diplomasıyla kayıt yaptırabileceğiniz üniversitelerin neler olduğunu merak ediyorsanız, bunların sizin için sıraladık.

 

İşte Odessa’da sınavsız eğitim alabileceğiniz üniversitelerden biri Odessa Politeknik Üniversitesidir. Özellikle kaliteli bir mühendislik eğitimi sunan Odessa Politeknik Üniversitesi, 1918 yılında kurulmuştur. Odessa’nın gözde üniversiteleri arasında yer alan Odessa Politeknik Üniversitesi, kampüs içerisinde 13 binadan oluşur. Akademik departmanlarının yanı sıra, kütüphane, laboratuar, spor salonu, okuma salonu ve daha pek çok alanı vardır. Mühendislik bölümünde ultra düzeyde kaliteli bir eğitim sunan okul elbette size lise sonrası sınavsız bir eğitim olanağı tanımaktadır.

 

Ukrayna’da sınavsız eğitim alabileceğiniz bir diğer kaliteli üniversite, Odessa State Ekonomi Üniversitesidir. 1921 yılında kurulan Odessa State Ekonomi Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olarak eğitim vererek, lisans, yüksek lisans ve doktora alanında öğrenciye çeşitli akademik programlar sunar. Alanında uzman, deneyimli akademik kadrosundan eğitim alabileceğiniz üniversiteye sadece lise diplomasıyla kayıt yaptırmanız mümkündür.

 

Son olarak Ukrayna’nın sınavsız kaliteli okulu Odessa I.I Mechnikov Ulusal Üniversitesinden bahsedelim; Odessa’nın bir diğer gözde üniversitelerinden biri olan okuldan alınan diplomalar, Avrupa Birliği tarafından tanınmakta olup size Avrupa Birliği üyesi olan diğer ülkelerin kapısını kolaylıkla açar. Liseden mezun olur olmaz kayıt yaptırabileceğiniz Odessa üniversiteleri içinde en saygın olanlardan biridir.

 

Siz de Ukrayna’da sınavsız eğitim veren bir üniversiteye kayıt yaptırmak istiyorsanız, Draft Yurtdışı Eğitim’in İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, deneyimli eğitmen danışmanlarımızla kayıt sürecinizi planlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız