DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Öğrenci Dostu Azerbaycan Üniversitelerinde  Sınavsız Eğitim Şansı

Kardeş ülke Azerbaycan, yurt dışında eğitim almak için ideal bir ülkedir. Reformist eğitim anlayışı, uygun harç ücretlerine sahip kaliteli kurumları ve sınavsız eğitimi ile Azerbaycan, bugün birçok Türk öğrencimiz tarafından yurt dışı eğitimi için tercih edilmektedir. Azerbaycan'ın yaşam koşulları da oldukça uygundur ve cep yakmayan fırsatlar sunmaktadır. Yeme-içme, barınma, sosyal aktivite ve kampüs hayatı burada hem keyifli hem de uygun fiyatlıdır. Peki Azerbaycan'ın en kaliteli kurumları hangileridir?

Azerbaycan Teknik Üniversitesi
Yurt dışında sınavsız mühendislik eğitimi dendiği zaman akla ilk gelen kurum olan Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Bologna kriterlerine uygun eğitim vermekte olan köklü ve prestijli bir üniversitedir. Üniversitede; 26 akademik alanda, 70 farklı uzmanlık programı için yaklaşık 6000 öğrenciye  eğitim verilmektedir. Azerbaycan Teknik Üniversitesinin 700 binden fazla akademik yayına sahip olan bir kütüphanesi vardır, öğrenciler internet üzerinden bu içeriklere ulaşabilme olanağına sahiptirler.

Bakü Devlet Üniversitesi
Dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversitesi arasında kendine yer bulan Bakü Devlet Üniversitesi, Azerbaycan'ın en kaliteli okuludur. 46 farklı ülkeden, farklı üniversiteler ile işbirliği içerisinde olan Bakü Devlet Üniversitesi, bu işbirlikleri ile de uluslararası arenada varlığını kanıtlamanın basamaklarını adım adım ilerletmektedir. Moscow State University (Moscow), Tbilisi State University (Gürcistan), Rotterdam Erasmus University (Hollanda), Genoa University (İtalya), Uppsala University (İsveç), Warsaw University (Polonya), Bilkent University (Türkiye), Ortadoğu Technical University (Türkiye), Cairo University (Mısır) bu üniversitelerden birkaç tanesidir.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi
Eğer yurt dışında sınavsız ve kaliteli bir tıp eğitimi almak istiyorsanız Azerbaycan Tıp Üniversitesi size oldukça değerli fırsatlar sunmaktadır. Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinde eğitim veren 118 profesör, 284 doçent, 513 asistan ve 212 eğitmen, tüm öğrencilerin üst seviyede eğitim alması için çalışmalarına büyük bir özenle devam etmektedir. Üniversite teorik eğitim alanında yüksek standartlara sahip olduğu gibi uygulama açısından da çok seçenekli bir eğitim modeline sahiptir.

Azerbaycan'da kaliteli ve sınavsız bir eğitim almak için Draft Eğitim'in uzman eğitim danışmanları ile görüşebilir ve bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız