DRAFT BLOG

Tüm Letonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Öğrenci Dostu Baltık Kenti Riga

Yurtdışındaki bir ülkede yüksek öğrenim görmek isteyen birçok bireyin, eğitim görecekleri şehri belirlerken en detaylı şekilde inceledikleri noktalardan biri, söz konusu yurtdışı eğitimini alacakları şehrin akademik ve entelektüel açıdan öğrencinin kendini geliştirmeyi başarabileceği kalitedeki kurumlara ev sahipliği yapıp yapmadığıdır. Bu detayla birlikte, yurtdışında eğitim görülecek şehirlerin sosyal ve ekonomik açıdan da cazip olması yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin önem verdiği bir başka durumdur. Tüm bu açılardan Riga, öğrenci dostu olan şehirlerin başını çekmektedir.

 

Telekomünikasyon alanında Avrupa’nın en gelişmiş ülkesi olan ve dünya üzerindeki en hızlı ve uygun fiyatlı internet servislerinden birine sahip olan Letonya’nın başkenti Riga, yurtdışında lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için ileri düzeyde sosyoekonomik imkanlar sunmakla beraber çoğu Avrupa ülkesine kıyasla maddi açıdan daha uygundur. Avrupa Birliği’nin 2004 yılından bu yana bir üyesi olan Letonya, Rusçanın da yoğunlukla konuşulduğu, birden fazla kültürü içinde barındıran bir ülkedir. Ana dili Letoncadır.

Böylesine kendine özgü bir ülkeye başkentlik yapan Riga, Avrupa’nın en önemli liman ve ticaret şehirlerinden birisidir. “Old Town” olarak adlandırılan ve tarih kokusunun üzerine sindiği eski şehir merkezi ile modern mimarinin en çarpıcı örneklerinin bulunduğu sokakların şehirde yaşayanların estetik algısını beslediğini söylersek çok da yanılmış olmayız. Türkiye’deki İç Anadolu bölgesine yakın bir karasal iklimin hüküm sürdüğü Riga, kışların uzun sürdüğü fakat bahar ve yaz mevsimlerinin kısa sürdüğü bir coğrafi yapıya sahiptir. Avrupa’nın lojistik, teknoloji, gıda, iletişim ve elektronik alanındaki en önemli merkezlerinden biri olan Riga aynı zamanda ekonomik açıdan da son derece öğrenci dostu bir şehir niteliğini taşımaktadır.

Büyük bir şehir olmamasından dolayı Riga’nın pek çok bölgesine herhangi bir araç olmadan ulaşabilirsiniz. Otobüs, taksi, tramvay ve troleybüs gibi ulaşım seçeneklerinin Avrupa’daki birçok ülkeye örnek teşkil edecek bir modernlikte olduğu Riga’da öğrenciler için en uygun konaklama seçenekleri ise hali hazırda kiracıları veya ev sahipleri bulunan bir evde oda tutmak veya yüksek öğrenim görülecek üniversitelerden birisinin yurt imkanlarından faydalanmaktır.

Diğer Baltık ülkelerinin başkentlerine kıyasla çok daha modern ve ilerici bir şehir olan ve her geçen gün kendisini daha çok geliştirerek eğitim ve yaşam standartları açısından Baltık ülkelerinden ziyade daha büyük ve daha eski Avrupa kentleriyle güçlü bir rekabete tutuşmaya hazırlanan Riga birçok ülkenin sahip olmadığı kendine özgü imkanlarından dolayı bu rekabette gün geçtikçe sivrilecek ve yurtdışında yaşam ve eğitim açısından vazgeçilmez olacak muhteşem bir kenttir. 

Siz de öğrenci dostu Baltık kenti Riga’da üniversite okumak, yurtdışı eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, Draft Yurtdışı Eğitim’in İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan ofislerini ziyaret edebilir, uzman danışmanlarımıza telefonla da ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız