DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Öğrenci Dostu Polonya'da Yurt Dışı Eğitimi İçin Başvuru Süreci

Polonya'da eğitim almak için ne gerekiyor? Öğrencilerimiz bu sorunun cevabını merak ediyor. Biz şimdiden söyleyelim, Polonya'da eğitim almak için lise diplomanız yeterli.

Ülkemizde Polonya’da eğitim almak çok popüler bir hedef. Türkiye’den gidecek öğrenci adaylarımız, dışarıdan soğuk görünen ama kendine özgü kültürüyle dünyanın her yerinden gelen ziyaretçileri kendine çeken bu ülkede yüksek eğitim almak istiyor. Bu yalnızca ülkenin kültürel zenginliğiyle de ilgili değil elbette... Avrupa’daki öğrenci dostu ülkelerden biri olarak şehir planlamasıyla ve sistemli çalışan ulaşım altyapısıyla da pek çok öğrenci tarafından övülen bir ülke Polonya.

Kaliteli Eğitim, Düşük Giderler, Sınavsız Eğitim

Orta Avrupa’da; Çekya ve Macaristan’a sınır komşusu olan bu ülkede eski ve yeni, hem bulunduğu bölgede hem de dünyada kalitesiyle bilinen birçok üniversite var. Avrupa ve dünyadaki üniversite sıralamalarında yüksek sıraları zorlayan bu üniversiteler, kaliteli eğitimlerinin yanında Batı Avrupa üniversitelerinin yüksek harç masraflarını karşılamakta zorlanan öğrencilere uygun olarak uygun harç ücretleri sunmasıyla da biliniyorlar. Ayrıca bazı üniversitelerinin sınavsız öğrenci kabul ettiği de biliniyor; tüm bu sebepler Polonya’yı yurt dışında eğitim için cazip bir adres haline getiriyor. 

Uygun fiyatlı üniversite eğitimlerinin yanı sıra, düzenli şehirleşmiş ve modern bir ülke olarak Polonya, sosyal ve kültürel açıdan çok canlı bir yer. Burada hem alanınızda birlikte çalışabileceğiniz potansiyel çalışma arkadaşlarıyla hem de bambaşka kültürlerden kaynaşacağınız ve anılar paylaşmak isteyebileceğiniz güzel insanlarla tanışabilirsiniz. Kentlerinin ve doğal alanlarının, ormanlarının, dağlarının tadını çıkarabilirsiniz. Doğrusu, gerçekten de burada yapılacak pek çok şey var. 

Gelin bu ülkede eğitim alabileceğiniz okullardan bazılarından bahsedelim... 

Lodz Film Okulu

Sinema tutkunlarına özellikle önerdiğimiz bu üniversite, bünyesinden pek çok önemli sinema yönetmeni çıkarmıştır. Bunların arasında Andrzej Wajda, Roman Polanski, Andrzej Munk, Krzysztof Kieslowski, Jerzy Skolimowski gibi isimler yer alır. 1948 yılında kurulan bu okul film yönetmenliği, sinematografi, animasyon, film prodüksiyonu, oyunculuk, kurgu, senaryo yazarlığı ve hareketsiz fotoğrafçılık dersleri vermektedir.

Yaklaşık 400 öğrenciye uygulamalı eğitim verilen okulda 35 mm, HD ve dijital kamera ile çekim yapmaya odaklanılır. Işıklandırma ekipmanı, film stüdyoları, televizyon stüdyoları, kurgu odaları, ses stüdyosu, gösterim odaları, film arşivi, öğrenci tiyatrosu, öğrenci yurdu gibi diğer olanaklar da mevcuttur. 

Poznan Teknoloji Üniversitesi

Mühendislik ve teknoloji üzerine odaklanan bu üniversite iş dünyasına kalifiye bireyler yetiştirmeye odaklanmış bir kurumdur. Adından da anlaşılabileceği gibi Poznan kentinde yer almaktadır. Eğitim dili İngilizce’dir.

Günümüzde, Poznan Teknik Üniversitesi, öğrencilere 27 çalışma alanı sunan 10 fakültede eğitim vermektedir. Birinci ve ikinci aşamalardaki öğrenciler, doktora öğrencileri ve lisansüstü programlara katılanlar dahil olmak üzere 20.000’den fazla öğrenci burada eğitim görmektedir. 

Bize Ulaşın

Polonya’da üniversite eğitimi, Avrupa’da kaliteli üniversiteler gibi konular hakkında merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bize ulaşmak için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterli. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız