DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Öğrenci Dostu Ülkeler Hangileridir?

Yurtdışında üniversite okumak, pek çok insanın hayalidir. Kaliteli bir vizyon kazanabileceğiniz yurtdışı okulları, aynı zamanda kaliteli bir kariyerin de ilk basamağıdır. Dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan saygın kurumlar, bu idealin gerçekleşmesi için bünyesindeki öğrencilerine pek çok avantaj sunmaktadır. Fakat bazı ülkeler ve bazı okullar bazen bütçeyi zorlayabilen mali durumlar yaşatabilmektedir. Peki öğrenci dostu ülkeler hangileridir? Ve öğrenciler hangi yurtdışı okullarını tercih etmelidirler?

Yurtdışında Üniversite Okumanın Avantajları

Öncelikle, öğrenci dostu ülkelere geçmeden önce yurtdışında üniversite okumanın ne gibi faydalar sağlayabileceğinden bahsetmek isteriz. Bu avantajların birincisi yukarıda da bahsettiğimiz gibi kaliteli bir kariyerin ve yaşam standartının önünün açılacak olmasıdır. Ayrıca yurtdışında üniversite okumak, her türlü kültürü yerinde yaşamak avantajı sunacağı için sizi her yönden donanımlı bir insan yapacaktır. Bununla beraber yabancı dilinizi geliştirme imkanı tanıyan yurtdışı kurumları, aynı zamanda kaliteli müfredatları ile de öğrencilik hayatınızda almanız gereken en saygın eğitim olanağını sunmaktadır.

Öğrenci Dostu Ülkeler Hangileridir?

Avrupa’da bir yandan kaliteli bir eğitim alırken bir yandan da uygun maliyetli bir bütçe ile cebinizi zorlamadan bir eğitim hayatı yaşamanız mümkündür. Bu ülkelerin başında ise Polonya, Ukrayna ve Rusya gelmektedir.

Polonya

Yaklaşık 310 özel üniversite, 138 devlet üniversitesini bünyesinde barındıran Polonya, Avrupa’nın en öğrenci dostu ülkelerinden biridir. İngilizce ve Lehçe dillerinde eğitim imkanı tanıyan ülkenin okulları, dünyanın önde gelen kurumlarındandır. Ayrıca Polonya, yabancı öğrencilerine haftada 20 saatlik çalışma imkanı tanıdığından dolayı, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Ukrayna

Avrupa’nın bir diğer öğrenci dostu ülkelerinden biri olan Ukrayna, Bologna Süreci ile eğitim alanında oldukça kaliteli reformlar yapması ile ün salmıştır. Özellikle mühendislik alanlarında kaliteli eğitimler sunan Ukrayna üniversitelerine sadece lise diploması ile kayıt yaptırmanız da mümkündür. Bu sayede sınav stresi olmadan kaliteli bir eğitim avantajından faydalanabilirsiniz. Hem üniversite maliyetleri hem de yaşam maliyetleri açısından oldukça düşük maliyetler sunan Ukrayna, yurtdışında okul okumak isteyen kişilerin göz bebeği olan bir ülkedir.

Rusya

Rusya üniversiteleri YÖK tanınırlığına sahip olan okullardan biridir. Dolayısıyla Rusya’da alacağınız bir eğitim ile Türkiye’de rahatlıkla iş bulma imkanına sahip olabilirsiniz. Özellikle Rusça ve İngilizce eğitim dilleri ile eğitim olanağı sunan ülke, yabancı dil geliştirme konusunda da oldukça ideal bir seçimdir. Özellikle telekomünikasyon alanında kaliteli eğitimler veren Rusya, pek çok öğrenci için avantajlı bir ülkedir.

Yurtdışında daha pek çok öğrenci dostu ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerin hangileri olduğunu öğrenmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız