DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Öğrenci Dostu Ülkelerde Eczacılık Eğitimi

Yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok kişi, sınav kaygısı ve korkusu sebebiyle Avrupa’da lisans eğitimi hayallerinden ya vazgeçiyor ya da hayallerini erteliyor. Belki geçmişte bu durum normal olabilirdi fakat artık yüksek eğitim dünyasındaki gelişmeler, yurt dışında okumak isteyen yeni öğrenci adaylarının yüzünü güldürüyor. Nasıl mı? Artık Avrupa’da her tür bölümün eğitimini veren sınavsız üniversiteler var. Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen her öğrencinin, herhangi bir sınava girmesine gerekmeden başvurabildiği puansız bölümler, üniversite hayallerinizi gerçekleştiriyor. 

Nerede Bu Sınavsız Üniversiteler?

Bu üniversiteler; Polonya, Rusya, Ukrayna, Macaristan, Litvanya, Bosna-Hersek, Makedonya, Sırbistan gibi öğrenci dostu ülkelerde yer alıyor. Bu ülkelerin çoğu, yaşam maliyetleri ve üniversite eğitim programları ücretleri bakımından oldukça uygun fiyatlar sunuyor. Sınavsız üniversitelere girerken en çok dikkat etmeniz gereken konu, hangi üniversitenin ve ülkenin sizin için uygun olduğuna karar vermektir. 

Draft Eğitim’e Ulaşın

Çok fazla üniversite, çok fazla ülke, çok fazla farklı eğitim yaklaşımı var. Eğer kendinizi bu konuda kaybetmek istemezseniz, her zaman Draft Eğitim Danışmanlık’a ulaşabilir, uzman eğitim danışmanlarının deneyim ve birikimlerinden faydalanabilrsiniz. Draft Eğitim tüm yurt dışı eğitimi süreçlerinizde danışmanlık hizmeti vermektedir. 

Başvuru Süreci

Okulunuzu seçtikten sonra başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru işlemleri de son derece basit. Tek ihtiyacınız olan şey lise diplomanız ve not dökümünüz. Bu belgeleri üniversite yönetimine teslim etmeniz gerekiyor. Ayrıca gideceğiniz üniversitenin kullandığı eğitim dilinde bir yeterliliğiniz varsa bunu belgelemeniz gerekiyor. Yeterliliğe sahip değilseniz de, hazırlık sınıflarına başlayarak bu dilde yetkinlik elde ediyorsunuz. 

Eğitim İzinleri ve Denklik

Başvuru sürecinden sonraki kısım sizin konaklama, vize işlemleri, bütçe planlaması gibi işleriniz. Bu kalemlerde de Draft Eğitim olarak, en kapsamlı eğitim danışmanlığı hizmetini sizlere sunuyoruz. 

Bahsettiğimiz sınavsız üniversitelerde birçok farklı eğitim programı bulunmaktadır. Ayrıca tıp, hukuk, mühendislik gibi yüksek puan gerektiren bölümleri de sınavsız olarak okuyabiliyorsunuz. Mezuniyetten sonra gireceğiniz denklik sürecinden sonra, diplomanız uluslararası tanınırlığa sahip oluyor. 

Eczacılık Okuyabileceğiniz Sınavsız Üniversiteler

Bosna-Hersek’te yer alan Tuzla Üniversitesi’nde, Azerbaycan’daki Azerbaycan Tıp Üniversitesi ve Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nde, Polonya’da ise Lodz ve Gdansk Tıp Üniversiteleri’nde bu bölümü okuyabilirsiniz. Elbette ki daha pek çok seçeneğiniz var. Eczacılık eğitimi hayallerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirmek ve merak ettiklerinizi öğrenmek için bize ulaşın. Bunu yapmak için online iletişim formumuzu doldurun.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız