DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Öğrenci Dostu Ülkelerde Sınavsız Üniversite Eğitimi Fırsatı

Yurt dışı okullarına kaydolmak, yüksek kaliteli üniversite eğitimi almak istiyor fakat sınav stresin  sizin için ciddi bir sorun mu? Bunun dışında mevcut iş veya eğitim yaşantınız böylesi bir hazırlık süreci için elverişli değil mi? Doğru soruları sorduğumuzu düşünüyoruz ve cevaplıyoruz: Prestijli yurt dışı üniversitelerinde sınavsız eğitim almak mümkün. Doğu ve Orta Avrupa’daki güzel ülkelerde yalnızca lise diplomanız ve not dökümünüzle başvuru yapabileceğiniz yüksek öğretim kurumları mevcuttur. 

Sınavsız üniversiteler dendiğinde akla ilk olarak Rusya geliyor. Bu sistemi genel olarak tanıtan, işleyen ve geliştiren ülke olarak biliniyor. Ayrıca pek çok ülkeden mühendislik eğitimi almak isteyen öğrencilerin ziyaretine ev sahipliği yapıyor. Rusya gibi Polonya, Letonya, Macaristan, Makedonya gibi öğrenci dostu ülkelerde de sınavsız üniversite eğitimi imkanları mevcut. Bu ülkelerin her birinin kendine has avantajları var. Örneğin Polonya’daki şehirleşmeyi ve sosyal yaşamı son derece çekici bulacaksınız. Ya da Makedonya’daki düşük eğitim giderleri size genel olarak “rahat” bir eğitim deneyimi yaşatacak. 

Hangi ülkede hangi okula yönelmek istediğiniz sizin kendi isteklerinize göre şekillenecektir elbette. Biz yine de uzman danışmanlık hizmeti sunduğumuzu belirtelim. Şimdi kısaca birlikte bu üniversitelerin bazılarını inceleyelim. 

Rusya: Kazan Federal Üniversitesi

Kazan Federal Üniversitesi, seçkin akademisyenleri ve başarılarıyla insanlığın tümüne hizmet eden mezunları sayesinde uluslararası ün kazanmış köklü bir eğitim kurumudur. Üniversitenin benzersiz kültürü, Kazan ve Volga bölgesinin gelişimini şekillendirmiştir. 2010 yılında "Federal" üniversite statüsünü kazanmasıyla birlikte eğitim faaliyetleri daha da ivme kazanmıştır.
Kazan Federal Üniversitesi, günümüzde yerel ve uluslararası işbirliği programlarına katılım gösteren, akademi ve sektör arasında köprü görevi gören, uluslararası alanda üst düzey araştırmalar ve yeniliklerle adından söz ettiren bir eğitim kurumu haline gelmiştir. Son yıllarda çeşitli uzmanlık merkezleri ve dünya klasmanında araştırma ve eğitim laboratuvarları da kurulmuştur. 

Polonya: Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Wroclaw Teknik Üniversitesi olarak da bilinen Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Polonya'nın önde gelen bir bilim ve eğitim merkezidir. Avrupa'da ve dünyanın geri kalanındaki teknik üniversiteler arasındaki konumu her yıl yükselmektedir. 

Araştırma potansiyeli, en yüksek seviyedeki eğitim kalitesi, inovasyon anlayışı ve sektörle işbirliği faaliyetleri, üniversitenin gelişimini göstermektedir. WBTÜ, iş piyasasında değer verilen ve aranan uzmanlar yetiştirmektedir.

Makedonya: Uluslararası Balkan Üniversitesi

Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunmaktadır. Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerini karşılamakta zorlanan öğrenciler için uygun seçeneklerden biridir.  

Avrupa'da kaliteli bir üniversite eğitimi almayı düşünen ancak yüksek fiyatlardan dolayı endişe duyan öğrenciler için Balkan Üniversitesi, uygun harç ücretleri ve uygun yaşam giderleri ile birlikte cazip fırsatlar sunmaktadır.

Bize Ulaşın

Kaliteli Avrupa üniversiteleri, yurt dışı eğitimi, sınavsız eğitim hakkında merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Bunu yapmak için sitemizde bulunan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız