DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Rusya İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Öğrenci Dostu Ülkelerde Üniversite Okumak

“Öğrenci dostu ülkeler” nasıl ülkeler olabilir? Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin kendilerine sordukları sorulardan biridir bu. Bir ülke, öğrenci dostu olabilmek için öncelikle eğitim politikalarında yabancı öğrencilerin bulunuyor olması gerekiyor. Ayrıca üniversitelerinde yabancı öğrencilerin geniş katılımını sağlayabilmek için programlar olmalı ve buna göre oryantasyon süreçleri kurgulanmalıdır. Ancak her şeyden önce bu kavram, bünyesinde eğitim almaya gelen uluslararası öğrenciler için uygun yaşam giderlerini belirtmektedir.

Avrupa’da üniversite eğitimi almak için, bu bağlamda, en avantajlı ülkeler hangileri olabilir? Polonya’da eğitim, uygun maliyetli eğitim giderleri ve akıllıca planlanmış şehirleriyle doğru bir seçenek olabilir. Rusya’da eğitim, sınavsız nitelikli mühendislik fakülteleriyle ön plana çıkmaktadır. Azerbaycan’da eğitim, yurt dışında eğitim konusunda dil engeline takılmamak isteyenler için idealdir. Ukrayna’da eğitim de hem cebinize hem de kariyerinize olumlu etkilerde bulunacak avantajlara sahiptir. 

Gelin bu ülkelerdeki üniversitelerden bazılarını kısaca tanıyalım.

Polonya: Adam Mickiewicz Üniversitesi

Adam Mickiewicz Üniversitesi (AMÜ) Polonya’nın en önemli kentlerinden biri olan Poznan’da bulunuyor. Yaklaşık 100 yıllık bir geçmişe sahip bir kurum olarak, Polonya’nın en köklü yüksek eğitim kurumlarından biridir. Yaklaşık 40.000 öğrenciye eğitim vermektedir ve bunlardan binlercesi yabancı öğrencilerden meydana gelmektedir. 

Poznan dışında 4 farklı kampüsü olan üniversitenin 15 fakültesi vardır. Toplam 229 eğitim programı arasından 19’u İngilizce olarak verilmektedir.

Rusya: Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi

Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi (NNDDÜ) Ekim Devrimi’nin gerçekleştiği yıl olan 1917 yılında kurulmuştur. Sovyetler Birliği üniversite geleneğinin temel taşlarından ve sürdürücülerinden biri olarak tanınmaktadır. Günümüzde dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere eğitim verilen bir üniversitedir. İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Lehçe, Sırpça, Türkçe, Japonca, Çince gibi diller üzerine kapsamlı çalışmalar yürütülen kaliteli bir üniversitedir.

Ukrayna: Kharkov Politeknik Üniversitesi

Ukrayna’nın ikinci büyük kenti Kharkov’da bulunan bu üniversite, bu ülkedeki en eski üniversitelerden biri olarak bilinmektedir. 100’den fazla uzmanlık alanında yeni öğrenci yetiştirmektedir. KPÜ’deki Uluslararası Eğitim Departmanı sayesinde, buraya kaydolan öğrenciler Rusça öğrenmekte ve oryantasyon sürecinden geçmektedir. Okula öğrenci kabulü tüm yıl boyunca devam etmektedir.


Bize Ulaşın

Uzman eğitim danışmanlarımız Avrupa’daki üniversite eğitiminiz için tüm süreçlerde rehberlik hizmeti sunmaya hazırdır. Eğer Draft Eğitim hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Bize ulaşmak için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız