DRAFT BLOG

Tüm İspanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Öğrenci Ekonomisi: Barselona'da Yaşam Masrafları

Mimarisiyle insanı büyüleyen ve ekonomik altyapı olarak Avrupa’nın en ileri kentlerinden birisi olan Barselona, İspanya’nın en iyi üniversitelerini de içerisinde bulunduran Katalunya Bölgesi’nde yer aldığından dolayı yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin de sık sık tercih ettiği bir kenttir. Eğlenceli yapısı sayesinde renkli bir eğitim hayatı arayışında olan öğrencileri asla hayal kırıklığına uğratmayan bu şehirde alınacak bir yüksek öğrenim iyi bir ekonomik planlamayı gerektirmektedir.

Barselona’da kusursuz bir eğitimi harika bir kentte alma fırsatını yakalayabilirsiniz. Şayet fırsatlara da gözünüzü dört açarsanız ülkenin refah seviyesi yüksek bu şehrindeki sayısız vakfın ve devlet kurumunun verdiği burs ve kredi imkanlarından da yararlanabilirsiniz. “Öğrenci Dostu” olarak bilinen mekanların fazlasıyla bulunduğu Barselona’nın üniversitelere yakın bölgeleri yeme-içme ve konaklama açısından son derece ekonomiktir.

Fiesta denilen festival kültürünün hakim olduğu Barselona’da her an katılacak bir parti bulabilir ve bu partilerde cüzi bir ücret karşılığında veya hiçbir ücret ödemeksizin eğlenebilirsiniz. Okulların kulüplerinin ve etkinliklerinin de ücretsiz olduğu bu kentte uygun fiyata hoşça vakit geçirmek çevresini iyi gözlemleyen öğrenciler için gayet mümkündür.

Barselona'da ulaşım son derece hesaplıdır. Metro, taksi, otobüs, araç ve bisiklet kiralama gibi seçeneklerin bulunduğu Barselona’nın geniş ulaşım ağı sayesinde şehrin bir ucundan diğer ucuna uygun bir fiyatla kolaylıkla gidebilirsiniz. Taksi ile yapacağınız 10 dakikalık bir yolculuğun yaklaşık 15 Euro tuttuğu ülkede toplu taşıma araçları ise öğrencilere özel ekonomik tarifeler uygulamaktadır.

Şehrin konaklama imkanları ise bölgeden bölgeye değişiklik göstermesine karşın Barselona’da bir öğrencinin barınma için aylık 250 – 500 Euro arası bir para bulundurması yeterli olacaktır. Okula yakın öğrenci yurtları, apartlar, öğrenci evleri ve paylaşımlı daireler Barselona’da eğitim gören öğrenciler arasında yaygın barınma seçenekleridir. Okullara yakın muhitlerdeki pansiyonlar ve hosteller de bahsi geçen bu seçeneklere bir alternatif olarak öğrenciler tarafından sıkça değerlendirilmektedir.

Şehrin geniş çaplı sosyal imkanları için ise aylık 50 – 150 Euro arasındaki bir bütçe size yetecektir. Picasso’nun evini, Sagrada Familia Katedrali’ni, Camp Nou’yu görebileceğiniz Barselona devlet tarafından desteklenen uygun giriş ücretli müzeleri, gözlemevleri ve mimari yapılarıyla da göz kamaştıran bir kenttir. Yeme-içme açısından ise Barselona’da dünyadaki her kültürden yemeği bulabilirsiniz ve bununla beraber eşi benzeri olmayan Katalan Mutfağı’nın lezzetlerini tadabilirsiniz. Barselona’da eğitim gören bir öğrencinin yeme – içme konusuna aylık 150 – 200 Euro civarı bir bütçe ayırması yeterli olacaktır. Hesaplama yaptığımızda Barselona’da bir öğrencinin aylık yaşam masrafları minimum 400 Euro civarındadır. Şehirde öğrenim görürken sunulan imkanlardan daha geniş çaplı yararlanmak isteyen öğrencilerin ise 850 Euro’luk bir bütçe ayırması gerekir.

Barcelona üniversiteleri ve yurtdışı eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Uzman eğitim danışmanlarımızla yurtdışındaki eğitim sürecinizi en doğru ve güvenilir şekilde planlayabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız