DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Öğrenci Ekonomisi: Roma'da Yaşam Masrafları

Sanat ve edebiyat alanında dünyaya sayısız katkısı olmuş İtalya’nın başkenti olan Roma, yurtdışı eğitimi açısından Avrupa’nın en iyi üniversitelerini bünyesinde barındıran eski ve popüler bir kenttir. Bu sebepten dolayı yurtdışında alacakları eğitimi güçlü bir entelektüel altyapıyla beslemek isteyen öğrencilerin ilk duraklarından birisi olan bu şehirde alınacak bir eğitim bir takım maddi yükümlülükleri de beraberinde getirdiğinden dolayı öğrencilerin şehrin ekonomik arayüzü hakkında bilgi sahibi olmasını gerektirmektedir. Avrupa’nın en önemli kentlerinden birisi olan Roma’da alınacak bir eğitim öğrencilere akademik açıdan eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Bu fırsatları olabilecek en iyi şekilde değerlendirebilmek adına Roma’da bulunan birçok devlete bağlı vakıf ve özel kurum öğrencilere burs sağlamaktadır. Bu bursların yanı sıra eğitim almak için bu şehre gelen kişilerin maddi açıdan tasarruf etmesini sağlayacak uygunlukta mekanlar ve yaşam alanları da mevcuttur. Şehrin eski bölgelerinden olan San Lorenzo ve Pigneta yurtdışı eğitimi almak için Roma’ya gelen öğrenciler için son derece idealdir. 

Alışveriş konusunda da Avrupa’nın ismini en çok duyurmuş kentlerinden birisi olan Roma’da öğrencilerin cebini yakmayacak alışveriş merkezleri, pazarlar ve dükkanlar mevcuttur. Şehrin dört bir yanına kurulmuş çeşmelerin ücretsiz su imkânı sağladığını da belirtmekte fayda var.

Büyük bir şehir olmasına rağmen Roma’da ulaşım da son derece kolay ve uygun fiyatlıdır. Metro ve otobüsler sayesinde şehrin her yerine ulaşım mümkündür. Üç adet metro güzergahının ve çok sayıda otobüs hattının bulunduğu Roma’da ulaşım maliyeti özellikle öğrenciler oluşturulmuş için ekonomik tarifeler sayesinde cep yakmamaktadır. Bisiklet ve paylaşımlı araç seçeneklerinin de öğrenciler arasında popüler olduğu kentte çok fazla harcama yapmadan istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Konaklama açısından üniversitelerin sağladığı uygun fiyatlı yurtların bulunduğu Roma’da aynı zamanda Avrupa’nın diğer ülkelerine kıyasla nispeten ucuz fiyatlara ev kiralayabilmeniz de mümkündür. Şehir merkezinden uzaklaştıkça fiyatlar düşmektedir ancak bu uzaklık şehrin ulaşım ağının gelişmişliğinden dolayı öğrenciler için bir problem oluşturmamaktadır. Yurtlar ve öğrenci evleri dışında iki kişilik paylaşımlı odalar da bu güzel şehirde eğitim görmek isteyenlerin kesesini zorlamayacak bir seçenektir.

Üniversite hayatı boyunca öğrencileri kültürel anlamda geliştirecek sayısız imkana sahip olan bir şehir olan Roma’da Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Çeşmesi gibi dünyaca ünlü tarihi yapıları, müzeleri ve eşsiz mimariye sahip binaları tarihin içinde dolaşıyormuşçasına turlayabilir ve bunu son derece uygun bir fiyata yapabilirsiniz. Antik Roma, Rönesans ve Barok Dönem gibi tarihin dönüm noktası olan zaman dilimlerinin izlerini taşıyan Roma’da bulunan 50’den fazla müzeyi öğrencilere uygun tarifeler ile gezebilir, UNESCO Dünya Mirasları arasında yer alan 12 adet bölgeyi görebilirsiniz.

İtalya üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve yurtdışı eğitiminizi en doğru şekilde planlamak için Draft Yurtdışı Eğitim’in uzman eğitim kadrosu ile İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerinde yüzyüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız