DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Öğrenciler Pandemi Sürecinde Yurt Dışında Uzaktan Eğitimi Tercih Ediyor

Pandemi sürecinde eğitim uygulamalarının seyri büyük oranda değişti. Covid-19 salgınının yayılmaması adına dünyanın birçok ülkesinde eve kapanma, karantina uygulanmaya başlandı. Çalışma hayatının büyük oranda evden çalışma sürecine geçmesi gibi, örgün eğitim de uzaktan eğitim şeklinde uygulanmaya başladı. Ülkemizde olduğu gibi yurt dışında uzaktan eğitim imkanı bulunmakta ve pek çok öğrenci tarafından artık tercih edilmektedir. 

Uygun fiyatlarla üniversite okumak isteyen öğrenci adaylarının sıklıkla yöneldiği Makedonya, Ukrayna gibi ülkeler Avrupa’da uzaktan eğitim için ideal yerlerden biri... Klasik bir eğitim deneyiminden farklı olması, yeni bir ülkeyi doğrudan tecrübe etmeye olanak vermemesiyle bazı öğrenciler için pek çekici gelmese de uzaktan eğitimin kendine has avantajlarını, özellikle pandemi sürecinde, değerlendirmekte fayda var.

Neden Yurt Dışında Uzaktan Eğitim?

Çünkü, bu ülkelerin yüksek standartlardaki eğitim olanaklarına evinizden de ulaşabilmeniz mümkün oluyor. Yabancı dilde, farklı bir eğitim programına dahil olarak bu eğitimi alacaksınız. 

Ayrıca başka bir ülkeye gitmenin oryantasyon sürecini yaşamayacak, yaşam giderlerinizden de büyük ölçüde tasarruf etmiş olacaksınız. Eğitim hayatınız devam ederken bu süreçte Türkiye’deki çalışma hayatınıza da vakit ayırabilir ve çalışmaya devam edebilirsiniz.

Şimdi uzaktan eğitim alabileceğiniz yurt dışı üniversitelerinden bazılarını inceleyelim.

Makedonya: Uluslararası Vizyon Üniversitesi

2014 yılında kurulan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya‘nın Gostivar şehrinde bulunmaktadır. Gostivar, Türk nüfusun yoğunlukta olduğu ve Türkçenin yaygın konuşulduğu 80.000 nüfuslu bir kenttir. Makedonya’nın batısında yer alır.  Uluslararası Vizyon Üniversitesi Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumu olup bu bakımdan Avrupa’da tektir. Türkiye dışında Türkçe eğitim veren ilk üniversitedir. Tüm dersler Türkçe olarak verilmekte, Türk müfredatına paralel bir müfredat takip edilmektedir. 

Ukrayna: Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi

Ukrayna’nın Kharkov şehrinde bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, 1930 yılında kurulmuştur. Mekatronik ve Yönetim Sistemleri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Elektrik Mühendisliği ve Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Teknik Hizmetler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Proses ve Gıda Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, İşletme ve Yönetim Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Uzaktan ve Mektupla Eğitime Yönelik Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Diploma Sonrası Eğitime Yönelik Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Teknoloji Araştırma Enstitüsü, Tarım-Endüstri Kompleksleri Uzmanlarının Eğitimine Yönelik Eğitim Merkezi gibi çok çeşitli eğitim ve araştırma enstitülerine sahip olan köklü bir üniversitedir.

Bize Ulaşın

Avrupa’daki sınavsız üniversiteler, yurt dışındaki uzaktan eğitim olanakları hakkında merak ettiğiniz her şey için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bunu yapmak için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız