DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Öğrencilerin Okumak İçin Tercih Ettiği 4 Muhteşem Ülke

Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenci sayısı sürekli olarak artmıştır. Bunun sebebi elbette, ülkemiz üniversitelerinin kalitesiz olması, okulların eğitim konusunda yetersiz oluşları değildir. Fakat Türkiye üniversiteleri ne kadar kaliteli eğitim veriyor olsa da, Avrupa üniversitelerinin sahip olduğu birikim ve ilişkiler ağına sahip olamayabilir. Ayrıca yurt dışındaki birçok üniversite sınavsız üniversite kategorisindedir. Tam da bu sebepten dolayı ülkemizden pek çok üniversite öğrencisi adayı rotasını yurt dışına çevirmekte, Avrupa’daki üniversitelerde yüksek eğitim alma olanaklarını araştırmaktadırlar. 

Avrupa ülkeleri ve bu ülkelerdeki üniversiteler çeşit çeşit, farklı farklıdır. Her biri kendilerine özgü avantajlarıyla birlikte gelmektedir. Bu durumlar her öğrenci adayı için kendi süreçlerine, kendi istek ve hayallerine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak yine de özellikle ülkeler bazında bazı temel özelliklerden, öne çıkan avantajlardan bahsetmek mümkündür. Bu yazımızda da bu gibi belirgin avantajları olan 4 farklı ülkeden bahsedeceğiz. 

Almanya

Almanya dünyadaki mühendislik ve teknolojik alanlarındaki eğitimin öncüsü konumundadır. Teknik okulları yalnızca üniversite olarak değil aynı zamanda uluslararası bilimsel araştırma kurumlarının faydalandığı laboratuvarlar, araştırma merkezleri olarak da kullanılmaktadır. Çok büyük işleri buradaki okullarda planlanmakta, teknik yaşama dair pek çok yenilik buralarda bulunmaktadır. Bu özelliği dolayısıyla da bir hayli rekabetçi ve hedeflerine ulaşmayı seven insanların en yüksek verimi alabileceği bir eğitim ülkesi olarak karşımıza çıkar. Almanya’da eğitim, belki de ülkemizdeki öğrencilerin en çok düşledikleri şeylerden biridir. 

Polonya

Polonya yaklaşık 10-15 yıldır ülkemiz öğrenci adayları arasında sıklıkla tercih edilen bir ülkedir. Özellikle yaşam ve eğitim giderleri açısından uygun fırsatlar sağlaması, şehirlerinin öğrenci dostu bir biçimde tasarlanmış olması, kültürünün kendine has ve keşfedilesi olması, dünyanın pek çok yerinden öğrenci alması bu sebeplerin başında gelmektedir. Ama elbette ki tek sebep bunlardan ibaret değildir, zira Polonya’da eğitim, yüzyılları aşmış bir üniversite geleneğini de temsil etmektedir. 

İtalya

Eğer moda ile ilgileniyorsanız İtalya’da eğitim tam size göre! Yalnızca moda değil, İtalyan üniversiteleri, mimari alanındaki ilerleme düzeyiyle de hem Avrupa hem de Amerikan üniversitelerinden bir adım öne çıkmaktadır. Bunların dışında İtalya Batı Avrupa ülkeleri arasında en ucuz ülkelerden biridir ve çok zengin bir sosyal, kültürel yaşam vaat etmektedir. İnsanları, eğlenmeyi seven, yaratıcı ruhlu kişiler için üniversite okunacak en uygun yerlerden biridir. 

Makedonya

Küçük ve sakin bir Balkan ülkesi olan Makedonya, ülkemizden çok fazla öğrenci almaktadır. Özellikle ülkesinden çok da uzaklaşmak istemeyen, kültürel bir adaptasyon sürecinden geçmek istemeyen öğrenciler Makedonya’da eğitim almayı tercih etmektedirler. Ayrıca bu ülke, hem bölge hem de genel olarak Avrupa ülkelerine nazaran çok da uygun yaşam ve eğitim maliyetleri sunmaktadır. Bu açıdan da tercih edilesi olduğu gibi, yükselen ve çağı büyük bir hızla yakalayan üniversitelerinin eğitim kalitesi de öğrencilerin sıklıkla burayı tercih etmesini sağlamaktadır.

Bize Ulaşın

Yurt dışında üniversite okumak, en iyi yurt dışı üniversiteleri, size en uygun Avrupa ülkeleri gibi konularda merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Eğer bize ulaşmak istiyorsanız internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız