DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Okurken Hayran Kalacağınız Bir Ülke: Polonya

Doğu Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden birisi olan Polonya, eğitim almak için yurtdışını tercih eden öğrencilerin büyük hayranlık duyacağı bir ülkedir. Polonya’da eğitim alan öğrenciler sadece okumakla kalmaz aynı zamanda part-time çalışma imkanı bularak kendi paralarını da kazanabilirler. Son 20 yıldır eğitim konusunda yaptığı atılımlarla Avrupa’da ismini duyurmayı başarmış Polonya, aynı zamanda coğrafya ve kültür bakımından da kendisini ziyaret edenleri büyüleyen bir ülkedir. Ülke, AB üyesi bir ülke olup Schengen bölgesine de tabidir. Bu sayede Polonya’ya öğrenime giden pek çok öğrenci AB’nin diğer ülkelerini de uygun fiyatlar ve sıkıntısız vize prosedürleri ile gezme imkanı bulurlar.

Polonya’da Kültür, Yaşam ve Eğitim

Gotik mimarinin son derece öne çıktığı bir ülke olan Polonya, tarihi başkenti Krakow ve diplomatik başkenti Varşova olmak üzere kültür membası olarak tanımlanabilecek iki adet şehre sahiptir. Ülkenin tarihinin ve geçmişinin yattığı yer olan Krakow, sayısız müzeye ev sahipliği yapan ve tarihin en büyük bestecilerinin yetiştiği bir şehir olarak ismini Avrupa’da duyurmuştur. Ülkenin diplomatik başkenti Varşova ise ülkenin en kaliteli üniversiteleri olan Varşova Üniversitesi ve Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi gibi kurumlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu okullar akademik açıdan Avrupa’nın en gelişmiş şehirleri arasına girmiş modern bir Avrupa kentinde yer almaktadır diyebiliriz.

Polonya’da yaşam, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla son derece uygundur. Ülkenin bürokratik ve akademik işlemler dışında Euro yerine kendi para birimi olan Zloty’i kullanmaya devam ediyor olması bundaki en önemli etmenlerden birisidir. Öğrencilerine çalışma fırsatı da sunan Polonya, üniversite eğitimi alma konusunda ekonomik açıdan yapılabilecek en akıllıca tercihler arasında bulunmaktadır. Polonya üniversiteleri aynı zamanda diğer Avrupa üniversitelerine kıyasla ekonomik açıdan çok daha uygun eğitim ücretlerine sahiptirler.

Polonya ve Avrupa’nın Diğer Ülkeleri

Polonya, diğer Avrupa ülkeleri ile de yoğun bir ilişkiye sahiptir. Daha önceki satırlarda da bahsettiğimiz gibi ülkenin Schengen bölgesinde olması büyük bir avantajdır. Aynı zamanda Polonya’daki üniversitelerin pek çoğu Avrupa’daki diğer üniversiteler ile anlaşma sahibi olduğundan dolayı ülkede üniversite eğitimi alan pek çok öğrenci Erasmus ve Erasmus+ gibi programlar sayesinde diğer Avrupa ülkelerinde eğitim alma şansına da erişmektedirler. Bu şans iyi kullanıldığı takdirde Polonya’da eğitim alan öğrenciler kariyerlerini global bir skalada yürütme imkanına da rahatlıkla erişirler.

Avrupa’nın en güzel ülkelerinden birinde kaliteli bir yurtdışı eğitimi almak ve Polonya üniversitelerinden birine kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerimizi ziyaret ederek, çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız