DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Önlisans Mezunları İçin Yurtdışında Lisans Tamamlama

Önlisans Mezunları İçin Yurtdışında Lisans Tamamlama

Ülkemizde meslek liselerinden sonra, Meslek Yüksekokullarında alınan 2 yıllık eğitime önlisans eğitimi adı verilmektedir. Öğrenciler aldıkları önlisans eğitimini 4 yıllık lisans eğitimine tamamlamak istediklerinde Dikey Geçiş Sınavı adı verilen bir sınava girerler, puanları yettiği üniversitede 2 yıl boyunca aldıkları derslere denklik almaya çalışırlar ve genelde alttan almaları gereken pek çok dersin içerisinde yorulurlar. 

Yurtdışında ise sınava girmeden önlisans eğitiminizi lisans eğitimine tamamlama imkânınız bulunmaktadır. Bunun için eğitim sistemleri bize yakın, eğitim dili Türkçe ve maliyetleri çok yüksek olmayan Makedonya üniversitelerini tercih edebilirsiniz. Örneğin Uluslararası Vizyon Üniversitesinde Hukuk, Bilişim Mühendisliği, Ekonomi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ve Mimarlık gibi bölümlerde lisans tamamlama yapabilirsiniz. 

Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Türklerin en yoğun şekilde yaşadığı Makedonya şehridir. Dolayısıyla adapte olmanız hiç uzun sürmeyecek, hiç yabancılık çekmeyeceksiniz. Konaklama seçenekleri ile de Makedonya yüzünüzü güldürecek. Yurt, apart, kiralık ev gibi çeşitli konaklama seçenekleri bulunan ülkede ücretler de oldukça uygun fiyatlıdır. 

Yurtdışında lisans tamamlama hakkında daha detaylı bilgiye bizi arayarak ulaşabilirsiniz. Alanlarında uzman ve deneyim sahibi eğitim danışmanlarımızla birebir görüşmek için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi de ziyaret edebilirsiniz. Konaklama, transfer işlemleriniz de dahil olmak üzere eğitiminizin her alanında size gerekli bilgi sağlayacak ve danışmanlık yapacak olan kadromuzu tercih edin, kariyerinizi planlarken yanınızda profesyonel isimler olsun.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız