DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Orta Avrupa'nın Gelişen Yüzü Polonya'da  Sınavsız Üniversite Eğitimi

Orta Avrupa'nın kendini en çok geliştiren ülkelerinden biri olan Polonya, yurt dışında sınavsız eğitim dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerden biridir. 1990’lı yıllardan beri verdiği eğitim ile adını duyuran Polonya, pek çok kaliteli üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Ülke, bu sebepten dolayı dünyadaki pek çok ülkeden öğrencilerin, yurt dışı eğitim almak konusundaki ilk tercihleri arasındadır diyebiliriz. Gelişmiş bir eğitim altyapısına sahip olan Polonya, aynı zamanda ücret konusunda da son derece makul seçenekler sunar. Polonya üniversiteleri, Avrupa’daki rakiplerine denk hatta rakiplerinden daha iyi eğitim vermektedirler. Buna rağmen bu ülkenin üniversiteleri Avrupa’daki maddi açıdan en uygun üniversiteler olarak da isim yapmışlardır. Makul eğitim ücretlerinin yanına öğrencilere sağlanan part-time çalışma imkanı da eklendiğinde Polonya, yurt dışında eğitim için en ideal ülkelerden birisidir.

Polonya'da Çalışma İmkanı
Yurt dışında eğitim alırken bir yandan da çalışabileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle Avrupa'da bulunan bazı ülkeler, bünyesinde eğitim almaya gelen öğrencilerine bu fırsatı vermektedir. Bu ülkelerin başında ise Polonya gelmektedir. Polonya, bünyesindeki kurumlarda eğitim almaya gelen Avrupa Birliği vatandaşları haricinde olan Türk vatandaşlarına haftada 20 saat çalışma hakkı vermektedir. Haftalık 20 saat çalışarak kazanabileceğiniz meblağ ile okul masraflarınızın bir kısmını karşılayarak veya harçlığınızı kazanarak bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Okurken çalışmak, yabancı dil ve iletişim becerilerinizin gelişimi açısından da çok iyi bir fırsattır.

Polonya'da Sınavsız Yurt Dışı Eğitimi
Polonya'da üniversite okumanın bir diğer avantajlarından biri ise, sadece lise diploması ile kayıt olabileceğiniz kurumları bünyesinde barındırmasıdır. Bu sayede üniversite sınavı stresinden kurtularak hayallerinizdeki bölümü sadece lise diplomanız ile kayıt olarak okuyabilirsiniz. Polonya’da üniversite eğitimi almak için lise diplomanızın transkriptli haline sahip olmanız gerekmektedir. Varşova Üniversitesi, Lodz Üniversitesi, Varşova Teknoloji Üniversitesi, Lodz Tıp Üniversitesi, Jagiellonian Üniversitesi Polonya'da sınavsız eğitim alabileceğiniz bir kaç saygın kurumdan biridir ve bu okullar ayrıca ilk 1000'de yer almaktadır.

Siz de hayallerinizdeki bölümü sınav stresi olmadan okumak ve ilk 1000'de yer alan üniversitelerden birine kayıt olmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız