DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

ÖSYM Kılavuzunda Yer Alan Yurtdışı Üniversiteler

Üniversite sınavının sadece Türkiye’deki üniversiteler için geçerli olduğu her ne kadar büyük ölçüde doğru olsa da bunun bazı istisnaları bulunmaktadır. Yurtdışında faaliyet gösteren pek çok kaliteli üniversitenin ÖSYM kılavuzunda yer aldığını, dolayısıyla bu üniversiteleri doğrudan tercih ederek okumaya başlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Doğru duydunuz, Türkiye’deki üniversite giriş sınavından aldığınız puan ile yurtdışında kaliteli üniversite ve bölümlerde, çok uygun koşullarda eğitim alabilirsiniz. ÖSYM kılavuzunda yer alması itibariyle YÖK tanınırlığı bulunan ve YÖK denkliği açısından da avantajlı sayılan bu okulları sizler için derledik. 

ÖSYM kılavuzunda yer alan kaliteli yurtdışı üniversitelerin başında Uluslararası Balkan Üniversitesi (IBU) gelir. Şirin Balkan ülkesi Makedonya’nın başkenti Üsküp’te İngilizce müfredatla eğitim veren, Türk iş adamları ve akademisyenlerin işbirliğiyle kurulan ve kurulduğu günden bu yana başarı çıtasını artıran Uluslararası Balkan Üniversitesi; İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Eğitim, Hukuk, Beşeri Bilimler, İletişim, Sanat ve Tasarım fakültelerinde pek çok bölümde lisans ve yüksek lisans programları sunar. IBU, özel

Eğer yurtdışında Türkçe eğitim almak isterseniz, kaliteli Azerbaycan üniversitelerini de tercih edebilirsiniz. Yurtdışında Türkçe eğitim seçeneği sunan üniversiteler arasında Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi, Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi ve Nahçıvan Devlet Üniversitesi ön plana çıkar. AMİÜ ve ADPÜ, dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de eğitim veren, mimarlık, inşaat mühendisliği ve eğitim bilimleri alanında uzmanlaşmış çok köklü iki üniversitedir. Azerbaycan’a bağlı özerk cumhuriyet Nahçıvan’da faaliyet gösteren Nahçıvan Devlet Üniversitesi ise Tıptan Kimyaya, Diş Hekimliğinden Bilişim Teknolojilerine uzanan çok geniş bir yelpazede uygun fiyatlarla eğitim seçenekleri sunan önemli bir eğitim kurumudur. Bu okulları da ÖSYM tercih kılavuzunu baz alarak değerlendirebilirsiniz.

ÖSYM kılavuzunda bulunan yabancı üniversiteler ve kayıt süreçleri, bu ülkelerde konaklama, yaşam maliyetleri ve benzeri konularda hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz, alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibat kurabilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Tecrübeli danışmanlarımız yurtdışında eğitim dünyası hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt vermekten memnuniyet duyacaktır. Arayın, geleceğinizi planlamaya başlayalım!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız