DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm Çekya İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Oxford İle Aynı Sıralamada Olan Üniversitelerde Sınavsız Eğitim İmkanı

Oxford Üniversitesi, Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi... Bu üniversitelerde eğitim almanın hayalini hepimiz kurduk, öyle değil mi? Peki size bu saygın kurumlarla aynı sıralamada yer alan üniversitelerde sınavsız eğitim alabileceğinizi söylesek? Evet, yanlış okumadınız. Oxford'un, Harvard'ın ve daha birçok kaliteli üniversitenin bulunduğu listede yer alan yurt dışı üniversitelerine sadece lise diplomanız ile kayıt olabilirsiniz. Üstelik bu imkan; tıp, hukuk, mimarlık, psikoloji gibi yüksek puanlar gerektiren bölümler için de geçerli.

Yurt Dışında Eğitim Almak Hayaliniz Olmasın!

Yurt dışında üniversite eğitimi almak hayaliniz olmasın. Zira bunu gerçeğe dönüştürmeniz için birçok seçenek var. Yurt dışında hem sınavsız eğitim, hem uygun fiyatlı eğitim mümkün. Üstelik bu eğitimi rüştünü dünyaya ispatlamış kaliteli bir kurumda alabilirsiniz. Times Higher Education, QS World University Rankings gibi dünyanın en prestijli, en saygın ve en kaliteli üniversitelerini seçen listelerde yer alan Cambridge Üniversitesi, Stanford Üniversitesi gibi üniversitelerin eğitimine eşdeğer yurt dışı kurumlarında eğitim alabilirsiniz. 

QS World University Rankings ve Times Higher Education Nedir?

QS World University Rankings (QS Dünya Üniversite Sıralamaları), çeşitli akademik kriterlere göre yapılan üniversite sıralamalarıdır. Listenin üst sıralarında yukarıda bahsettiğimiz kurumlar yer almaktadır. Times Higher Education, dünyanın en kaliteli yüksekokulları hakkında bilgi ve haber yayını yapan bir dergidir. Dergi, her sene uluslararası saygınlığa sahip dünyanın en kaliteli kurumlarını listeleyip yayınlar. Bu listede yer alan kurumlar dünyanın en kaliteli okullarıdır. 

Dünyanın En Kaliteli Kurumlarında Sınavsız Eğitim

Peki bu listede yer alan ve hem sınavsız, hem de uygun fiyatlı eğitim imkanı sunan kurumlar hangileridir? Azerbaycan'da yer alan Bakü Devlet Üniversitesi; QS Dünya Üniversite Sıralamaları listesinde, dünyanın en kaliteli ilk 1000 okulu arasında yer almaktadır. Üniversitenin sunduğu programların eğitim dili seçenekleri arasında Azerbaycan Türkçesinin de olması Türkiye’den giden öğrenciler açısından ayrıca bir avantaj yaratmaktadır. Üniversitede Hukuk bölümünden Psikoloji bölümüne, Kimya Mühendisliği bölümünden Matematik Öğretmenliği bölümüne kadar birçok programda eğitim alabilirsiniz.

Öğrenci dostu ülkeler arasında yer alan Polonya'da bulunan Varşova Üniversitesi; Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (Şangay Sıralaması olarak da bilinir) gibi uluslararası sıralamalarda yüksek pozisyonlardadır. Varşova Üniversitesi dünya üniversiteleri arasında en iyi %3’lük dilimde yer almaktadır. Eğitim dili İngilizce olup hem lisans hem de yüksek lisans programlarında eğitim vermektedir. Ayrıca Polonya Hükümeti, yabancı öğrencilerine haftalık 20 saate kadar çalışma izni vermektedir. Yaşam maliyetlerinizi veya öğrenim masraflarınızın bir kısmını karşılama imkânı sunan bu avantaj, aynı zamanda yabancı dilinizi bol bol kullanıp pratik yapabilmenize de olanak sağlar. 

Başka Hangi Kurumlar?

Bu önemli listelerde yer alan daha onlarca okul var. İşte onlardan bazıları: Çek Teknik Üniversitesi, Charles Üniversitesi, Ostrava Teknik Üniversitesi, Jagiellonian Üniversitesi, Lodz Tıp Üniversitesi, Wroclaw Tıp Üniversitesi, Letonya Üniversitesi, Riga Teknik Üniversitesi, Vilnius Üniversitesi, Kaunas Teknoloji Üniversitesi, Debrecen Üniversitesi, Taras Shevchenko Devlet Üniversitesi, Kharkov Politeknik Üniversitesi, Sumy Devlet Üniversitesi, Ural Federal Üniversitesi.

Üniversite eğitiminizi kaliteli bir kurumda alarak geleceğinizi sağlam adımlarla inşa etmek istiyorsanız Draft Eğitim'in uzman eğitim danışmanları ile görüşebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bize online iletişim formundan da ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız