DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Pandemi Sürecinde Yurt Dışında Okumak İsteyenler Ne Yapmalı?

Özellikle ülkemizde son 6 aydır gündeme oturan pandemi süreci, bir çok alışkanlığı kökünden değiştirmiş ve mevcut düzenlere bazı yenilikler getirmiştir. Örneğin; okullar örgün öğretim yerine uzaktan eğitim sistemine geçmiş ve öğrenciler bilgisayar, cep telefonu, tablet vb. materyaller ile ders ortamına katılım sağlamışlardır. Ayrıca bir çok çalışan, işe gitmek yerine evinden çalışmaya devam etmiş ve bu süreçte kişisel karantina sürecine girmiştir. Peki pandemi sürecinde yurt dışında okumak isteyen öğrenciler ne yapmalı?

Uzaktan Eğitim İyi Bir Seçenek
Pandemi sürecinde yurt dışında uzaktan eğitim almak, çalışan ve kariyerine devam etmek isteyen kişiler için biçilmiş bir kaftandır demek yanlış olmayacaktır. Ülkenizde bitirdiğiniz ön lisans bölümü için yurt dışında lisans tamamlama yapabilir, eğer lisans mezunuysanız yüksek lisans yaparak eğitim seviyenizi bir adım ileri taşıyabilirsiniz. İstediğiniz bölüme sınavsız kayıt yaptırabilir ve ülkenizde yapacağınız eğitim masraflarına eşdeğer bir bütçeyle yurt dışında uzaktan eğitim alabilirsiniz. Peki bu kurumlar hangileridir?

Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi
Uzaktan eğitim alabileceğiniz ilk kurum Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi'dir. Ukrayna’nın Kharkov şehrinde bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, 1930 yılında kurulmuştur. Mekatronik ve Yönetim Sistemleri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Elektrik Mühendisliği ve Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Teknik Hizmetler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Proses ve Gıda Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, İşletme ve Yönetim Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Uzaktan ve Mektupla Eğitime Yönelik Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Diploma Sonrası Eğitime Yönelik Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Teknoloji Araştırma Enstitüsü, Tarım-Endüstri Kompleksleri Uzmanlarının Eğitimine Yönelik Eğitim Merkezi gibi çok çeşitli eğitim ve araştırma enstitülerine sahip olan köklü bir üniversitedir.

Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi
Özellikle hukuk bölümünde uzaktan eğitim alabileceğiniz bu kurum, Ukrayna'nın en iyi okulları arasında gösterilmektedir. 22 Kasım 1994'te Ukrayna'da kurulan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, ülkenin önde gelen yüksek öğrenim kurumudur. Okul, Başkanlık Kararnamesi ile 2 Mart 2001'de "ulusal" statüsünü kazanmıştır. Üniversite 4. akreditasyon seviyesine sahip olup, ülkenin en prestijli okulları arasında gösterilmektedir. Lisans, lisans tamamlama, uzaktan eğitim, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde bir çok program sunan kurum, özellikle hukuk, sivil güvenlik, yönetim sistemleri, sosyal bilimler ve bilgi teknolojileri alanında uzmanlar yetiştirmektedir. Ukrayna'nın saygın okullarından biri olan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, aynı zamanda sınavsız eğitim veren bir kurumdur. 

Yurt dışı eğitimi hakkında merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız