DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Pandemiyi Dert Etme Uzaktan Eğitim İle  Yurt Dışı Eğitim Fırsatı Seni Bekliyor

Pandemi sürecinde yurt dışına çıkmak ile ilgili tereddüt yaşayan birçok öğrencimiz bulunmaktadır. Ancak uzaktan eğitim, bu süreçte iyi bir seçenektir diyebiliriz. Uzaktan eğitimin birçok avantajı vardır. Hem çalışırken okuyabileceğiniz gibi hem de sınavlara katılmanız haricinde devam mecburiyeti olmaması nedeniyle zamanınızı farklı şekilde değerlendirme imkânı bulabileceğiniz önemli bir eğitim şeklidir. Uzaktan eğitimle lisans bölümlerinden herhangi birini tercih etmeniz yeterlidir. Ayrıca devam mecburiyeti olmadan sadece sınavlara katılarak lisans tamamlama imkânı yakalayabilirsiniz. Mezun olduğunuz üniversitenin bölümü ne olursa olsun istediğiniz herhangi bir bölümde kolaylıkla sınavsız eğitim alabilirsiniz. Üstelik bu üniversitelerde YÖK tanınırlığı olması nedeniyle büyük avantaj da sunmaktadır. Mezun olmanız durumunda aldığınız diploma ile Türkiye’de iyi şartlarda çalışma imkânı da yaratacaktır.

Uzaktan Eğitim İle Lisans Tamamlamak
Uzaktan eğitimle lisans tamamlama iki yıllık eğitim almış birçok üniversite mezununun çalışma hayatına girmesi sonrasında kolaylıkla başvuru yaparak uzaktan eğitimle lisansını tamamlayabilmesine imkân tanınmaktadır. Bu avantajı değerlendirmek için sınavsız bir şekilde uzaktan eğitimle lisans tamamlama programına dahil olmak isterseniz Balkanlar'da bulunan üniversiteler de bu şansı bulabilirsiniz. Sınav şartı olmadan üstelik dilediğiniz herhangi bir bölümde lisans tamamlama eğitimine katılabilirsiniz. Üstelik Makedonya gibi ülkelerde bulunan bazı üniversitelerin fiyat avantajlarından da yararlanmanız mümkün olacaktır.

Sınavsız Uzaktan Eğitim Bölümleri
Uzaktan eğitim almak için Türkiye'de sınav şartı yer almaktadır; ancak yurt dışında uzaktan eğitim alarak üniversitenizi sınavsız olarak seçebilirsiniz. Ayrıca bölümleri istediğiniz şekilde tercih edebilir ve bunun yanı sıra eğitiminizi tamamladığınızda yüksek lisans ya da doktora eğitiminizi de bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Uzaktan eğitim veren yurt dışı üniversitelerinde birçok açıdan avantaj yer almaktadır. Özellikle yurt dışında Mimarlık, Hukuk, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler, Diplomasi Bölümü, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik gibi daha birçok dalda eğitim alarak diploma sahibi olma imkânı bulabilirsiniz. Üstelik bu bölümlerde dilerseniz yüksek lisansınızı ve doktoranızı da yapmanız mümkün olabilmektedir.

Siz de uzaktan eğitim ile yurt dışında üniversite okumak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız