DRAFT BLOG

Pandemiyi Dert Etmeyin Uzaktan Eğitim İle Lisans Tamamlayın

10 Mart 2020'de tün dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci, bir çok şeyi derinden etkiledi. Yaşanan bu süreçte koronavirüsün dünyaya yayılması sonrasında hemen hemen bütün ülkeler virüsün yayılmasını önlemek için yüz yüze eğitime ara vererek tüm  okulları kapatma kararı aldılar. Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de eğitim bu salgından çok büyük ölçüde etkilendi ve okullar uzaktan eğitim sistemine geçerek eğitim hayatına devam ettiler.

Bilindiği üzere süreç hala sürüyor ve bu süreçte eğitimini yurt dışı üniversitelerinden birinde devam ettirme kararı alan bir çok kişi bulunmakta. Özellikle yurt dışında lisans tamamlama yapmak isteyen kişiler bu süreçte uzaktan eğitim seçeneğine yönelebilirler.  Lisans tamamlama; iki yıllık önlisans mezunlarının öğrenimlerini dört yıllık bir fakülte seviyesine çıkarmak için uygulandığı bir eğitim modelidir. Ülkemizde bu süreci tamamlamak için öğrenciler, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) isimli ayrı bir sürece tabi olmaktadırlar.

Yurt Dışında Sınavsız Lisans Tamamlama Eğitimi
Avrupa'nın kaliteli üniversitelerinde lisans tamamlama imkanı, bugün artık sanıldığı kadar zor bir değildir. Zira yurt dışında bulunan çoğu üniversite, sınavsız öğrenci kabul etmenin yanında, uzaktan eğitim seçeneği de sunmaktadır. Pek çok avantajı bünyesinde bulunduran bu kurumlar, kariyerinde parlak adımlarla yürümek isteyen pek çok öğrenci için oldukça geniş olanaklar sunmaktadır. Ancak burada önemli bir not düşmemizde fayda var. Yurt dışındaki üniversite eğitimi sisteminde, ülkemizdeki gibi bir Dikey Geçiş mantığı yoktur. 

Ülkemizde ön lisans mezunu bir kişi eğer bölümünü, yurt dışında bulunan bir kurumda dört yıllık bir bölüme tamamlamak istiyorsa  başvuracağı okulun, öğrencinin mezun olduğu okulu tanıyor olması gerekmektedir. Bu sayede öğrenci transkripti ile başvuru yaparak derslerini saydırabilir ve 3. sınıftan öğrenimine devam edebilir. Kaç tane dersin sayılacağı ise üniversiteden üniversiteye göre değişmektedir. 

Uzaktan Eğitim İle Lisans Tamamlama
Yurt dışında uzaktan eğitimle lisans tamamlama yapabileceğiniz üniversiteler arasında bulunan Ukrayna üniversiteleri, pek çok açıdan tercih sebebidir. Sınavsız ve kaliteli eğitimleri ile göz dolduran bu kurumlardan ilki Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi'dir. Mühendislik bölümünden Hukuk bölümüne kadar bir çok programda lisans tamamlama yapabileceğiniz kurum, Ukrayna'nın en iyi 200 üniversitesi arasında 61. sırada yer almaktadır. Özellikle Hukuk alanında lisans tamamlama yapabileceğiniz bir kurum olan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi ise uzaktan eğitim yapabileceğiniz bir diğer okuldur.

Siz de pandemi sürecini daha verimli bir hale getirmek ve bölümünüzü 4 yıllık bir bölüme tamamlamak istiyorsanız uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız