DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Pedagoji Eğitimi Veren Yurtdışı Üniversiteleri

Geleceğin güvencesi olarak kabul edilen çocukların yetiştirilmesinde kilit bir rol oynayan pedagoji bölümü çocukluk çağının insanın ömründe ne kadar önemli bir nokta olduğu bilim insanlarınca keşfedildiğinden beri akademik açıdan son derece değerli ve saygı gören bir konuma ulaşmıştır. Ulaştığı bu konum dolayısıyla akademik anlamda kendisini son derece geliştiren pedagoji bölümü geniş kariyer imkanları ve maddi getirilerinin yanı sıra insanlık için büyük işler yapmak isteyen öğrencileri de kendine çektiğinden dolayı yurtdışında alınacak bir eğitim için sık sık tercih edilmektedir.

Ülkemizdeki yüksek öğrenim sistemi pedagojiye verilen önem bakımından yurtdışındaki üniversiteleri yakalamayı maalesef ki başaramamıştır. Bunun sonucunda çocuk gelişimi ile ilgilenen bir kariyer sahibi olmak isteyen idealist öğrenciler, bu dalın son derece gelişmiş ve saygın olduğu yurtdışı üniversitelerine başvurmaktadır. 

Yurtdışında iyi bir pedagoji eğitimi almak isteyen öğrencilerin eğitim başvurusunda bulunduğu ülkelerin başında ise Sırbistan gelmektedir. Avrupa’nın orta yerinde bulunan coğrafi konumu ve köklü eğitim geleneğinin yanı sıra maddi uygunluğu Sırbistan’ı yurtdışı eğitim için gayet sağlıklı bir seçim kılmaktadır. Bu avantajlı ülkenin en köklü kurumu olan Belgrad Üniversitesi ise Sırbistan’da alınacak bir pedagoji eğitimini yurtdışı eğitim planlarının arasında bulunduran öğrencilerin en sık tercih ettiği eğitim kurumudur. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da bulunan Belgrad Üniversitesi 200 yıllık bir eğitim geleneğine sahip olan bir devlet üniversitesidir. Yüksek öğrenim ve bilimsel araştırma alanlarında kamu yararına çalışan bir üniversite olduğundan dolayı pedagoji gibi sosyal bir dala çok büyük bir önem veren bu üniversite yurtdışında alınabilecek en iyi pedagoji eğitimini öğrencilerine sağlayan kurumların başında gelmektedir. Sürekli olarak toplum yararını gözetmiş bir üniversite olan Belgrad Üniversitesi’nin hemen hemen tüm mezunları ve akademisyenleri dünya toplumunun kültürel, bilimsel, eğitsel ve ekonomik yaşantısının gelişmesine büyük katkılar sağlamıştır.

Gelişmiş akademik ekipmanlarıyla uzun soluklu geleneğini birleştiren Belgrad Üniversitesi bu sayede modern zamanların eğitim kurumlarına yönelttiği meydan okumaları başarıyla göğüslemekte ve geleneğinden doğmuş değerleri kusursuz bir şekilde muhafaza ederek Avrupa’nın önde gelen üniversitelerinin arasında yerini korumaktadır. 

Bugüne kadar 300.000 kişiye eğitim vermiş Belgrad Üniversitesi’nde 31 fakülte ve 13 enstitüyü barındıran bir eğitim kurumudur. Avrupa’nın birçok tanınmış üniversitesinden daha iyi eğitim imkanlarını öğrencilerine sunan Belgrad Üniversitesi’ni rakiplerinden ayıran önemli noktalardan birisi sosyal bilimlere dahil olan alanlara büyük bir değer atfetmesi ve bu sayede hem idealist hem de zeki öğrencileri bünyesinde toplayarak gelişkin kariyerleriyle topluma destek olmayı başaracak sağlıklı bir neslin temelini atmasıdır. Üniversitenin insanlığa yaptığı bu karşılıksız katkı ise mezunlarının prestijini artırmakta ve sarsılmaz ideallerini daha da kuvvetlendirmektedir.

Yurtdışında kaliteli ve köklü bir Pedagoji eğitimi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız