DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Bir Yandan Çalışıp Bir Yandan  Tıp Okumak İster misiniz?

Polonya'da bir yandan çalışıp bir yandan Tıp eğitimi alabileceğinizi biliyor muydunuz? "Nasıl olabilir?" dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak hemen belirtelim; Polonya'da üniversite ya da dil eğitimi alırken bir yandan da para kazanmanız mümkün!

Sınavsız üniversite eğitimi sağlayan, başarılı İngilizce hazırlık kurslarına sahip olan üniversitelere ev sahipliği yapan ve bünyesinde eğitim gören öğrencilere haftalık 20 saatlik bir part-time çalışma imkanı sunan Polonya, yurt dışı eğitimi denince akla ilk gelen ülkelerin başında gelmektedir. Polonya, Avrupa Birliği vatandaşları haricinde Türk vatandaşlarına da haftada 20 saat çalışma hakkı vermektedir. Haftalık 20 saat çalışarak kazanabileceğiniz meblağ ile okul masraflarınızın bir kısmını karşılayarak veya harçlığınızı kazanarak bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Okurken çalışmak, yabancı dil ve iletişim becerilerinizin gelişimi açısından da çok iyi bir fırsattır.

Peki bu keyifli ülkede Tıp eğitimi alabileceğiniz kurumlar hangileridir?

Poznan Tıp Üniversitesi İle Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürün

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi (PUMS) Polonya’daki en iyi ve en büyük Tıp Üniversitelerinden biridir. 90 yıla varan akademik tecrübe ve sahip olduğu potansiyel ile hızla kendi yolunda ilerlemekte ve diğer tıp üniversitelerine de çoğu alanda liderlik etmektedir. Okul’un 9200 öğrencisinden bine yakını İngilizce olarak eğitim almaktadır,

Lehçe ve İngilizce tıbbi çalışmalarda istihdam edilen toplam kişi sayısı 750′yi bulmaktadır. Aralarında 104 profesör, 115 yardımcı doçent, 139 assistan, PhD dereceli 181 araştırma görevlisi, doktorası henüz bitmemiş 117 araştırma görevlisi, 83 üst düzey öğretim görevlisi, 10 okutman ve 1 öğretim görevlisi, çoğu tıp doktoru olan 565 kişi, 94 kişilik bilim temsilcisi ve 91 diş hekimi bulunmaktadır. Üniversite, sürekli öğretim teknikleri ile eğitim ve gelişimi amaçlamaktadır. Uluslararası programlar ve araştırma projelerinin yanı sıra ortak yayınlar ve bilimsel konferanslar, öğrenci ve öğretmen değişimi gibi işbirlikleri sürekli arttırılmaktadır.

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi heyecan verici yeni bir tıbbi müfredatı planlamaya başlamıştır. Öğrencilerin iletişim becerileri, profesyonellik, tedavi becerileri, tanı, hasta ile uyum, ahlaki, kültürel, etik ve sosyal sorunlar ve yaşam boyu öğrenme becerilerinin duyarlı bir şekilde hayata geçirilmesi müfredatta yer alan temel konulardır.

 Polonya üniversiteleri ve üniversite hayatı ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve Polonya üniversitelerinden birine kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız