DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Polonya'da Bulunan Üniversitelerde Geleceğinizi Şekillendirin

Polonya, yurt dışı eğitim dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerden biridir. Ülke, öğrenci dostu olması ile bilindiğinden dolayı, özellikle Türk öğrencilerin uğrak yerlerindendir. Ayrıca Polonya üniversiteleri, sunduğu sınavsız eğitim imkanı ile, hayallerindeki bölümü üniversite sınavı derdi olmadan okumak isteyen kişilere de oldukça cazip fırsatlar sunmaktadır. Polonya'da bulunan üniversiteler, geleceğinizi şekillendirmekle kalmayıp, kariyerinize sağlam adımlarla yürümenize de olanak tanıyacaktır. Peki saygın Polonya kurumları hangileridir?

Tıp Ve Diş Hekimliği Alanlarında Saygın Bir Kurum: Jagiellonian Üniversitesi
Jagiellonian Üniversitesi, Polonya’nın en eski yükseköğrenim kurumudur. Tarihi Krakow şehrinde bulunan ve Polonya’nın en eski yüksek öğrenim kurumu olan Jagiellonian Üniversitesi, Avrupa’nın da en eski yüksek öğrenim kurumlarından biridir. 12 Mayıs 1364’te kurulmuş, 2014’te 650. Yılını kutlamıştır. Jagiellonian Üniversitesi, kuruluşundan itibaren uluslararası bir kurum olmuştur. Geçmişte pek çok milletten öğrenci bu üniversitede eğitim görmüştür. Tarihte Rusya, Prusya, Avusturya işgalleri ve iki Dünya Savaşı atlatan üniversite, Polonya mirasını koruyarak Avrupa’nın entelektüel mirasına katkıda bulunmayı sürdürmüştür. Üniversitenin bölümleri arasında Diş Hekimliği ve Tıp bulunmaktadır. Yurt dışında sınavsız Diş Hekimliği ve Tıp okumak isteyen öğrenciler için Jagiellonian Üniversitesi biçilmiş kaftandır.

Sınavsız Eğitimin Bir Diğer Adresi: Lodz Üniversitesi
Lodz Üniversitesi 1945 yılında kurulmuştur. Üniversitede 12 fakültede, 45′den fazla bölümde, Lehçe ve İngilizce eğitim verilmektedir. Lodz Üniversitesi, Polonya’nın en büyük ve en popüler üniversiteleri arasında saygın bir yere sahiptir. Üniversite, öğrencilerinin gelişimi için sürekli uluslararası işbirliği anlaşmaları yapmaktadır. Üniversitede 45 bölümde, 180′den fazla alanda uzmanlık eğitimi sunulmaktadır. Bununla birlikte birçok alanda doktora programı ile MBA’de dâhil olmak üzere 90′dan fazla alanda yüksek lisans programı tercih edilebilmektedir. Üniversitede; İşletme, Bilgisayar Bilimleri, Kalkınma Ekonomisi, Ekohidroloji, İngilizce Dili ve Edebiyatı, Enformatik ve Ekonometri, Uluslararası İşletmecilik ve İşletme bölümlerinde lisans ve/veya yüksek lisans programlarında İngilizce eğitim verilmektedir.

Mühendislik Alanında Vazgeçilmez Bir Kurum: Varşova Teknoloji Üniversitesi
Yurt dışında mühendislik eğitimi almak istiyorsanız, Varşova Teknoloji Üniversitesi'ni seçebilirsiniz. Varşova Teknoloji Üniversitesi, geçmişte Varşova’da faaliyet gösteren Polonya teknik üniversitelerinin köklü geleneğini sürdürmektedir. Bu geleneğin izi 1826’da kurulan Polytechnic Institute adlı enstitüye kadar sürülebilir. Varşova Teknoloji Üniversitesi, Bilimsel Dersler Birliği ve Varşova Kenti Yurttaşlar Komitesinin çabalarıyla 1915 yılında faaliyete başlamıştır. Kesintiye uğramadan faaliyet gösteren Üniversite, nesiller boyu mezunlar vermiş, giderek artan bilimsel ve teknik başarılara imza atmıştır.

Yurt dışında okumak ve Polonya okulları hakkında daha fazla bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız