DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya’da Eczacılık Eğitimi

Dünyanın en eski mesleklerinden biri olan eczacılık, modern tıbbın ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte son yüzyıllarda büyük bir ilerleme kaydetmiş, hak ettiği prestijli konuma ulaşmıştır. Eczacılıkla bağlantılı tıbbi araştırmalar sayesinde pek çok hastalığa çare bulunmuş, milyonlarca kişinin hayatı kurtulmuş ve bazı hastalıklar neredeyse yeryüzünden silinmiştir. Eczacılık, insanlığın geleceğinde hak ettiği yeri koruyacak mesleklerden biridir. 

Günümüzde eczacılar, çok farklı alanlarda çalışırlar. Bazıları özel eczane açarak doğrudan hastalarla birlikte çalışmakta, bazıları ise büyük ilaç ve tıbbi araştırma firmalarında veya laboratuvarlarda araştırma ve geliştirme faaliyetlerine katılmaktadır. Eczacılar, aynı zamanda sigarayı bırakma, kolesterol ölçümü, tansiyon ölçümü, diyabetle ilgili hizmetler gibi ek hizmetlerde de insanlara yardımcı olmaktadır. 

ABD Ulusal İlaç Zincirleri Birliği’nin rakamlarına göre, doktorlar tarafından yazılan reçeteler düzenli bir artış sergilemektedir. Örneğin, bu rakamlar 1992’de 1,9 milyardan 2015’te 4,1 milyara yükselmiş olup 2021 itibariyle 4,7 milyara ulaşması beklenmektedir. Bu durum, eczacılık sektörünün de aynı hızlı büyüme oranlarını yakalayacağına işaret eder. Aynı zamanda, modern yaşamın beraberinde getirdiği yeni fizyolojik bozukluklar da eczacılara her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyacağımız anlamına gelebilir.

Bu kadar prestijli bir meslek olan eczacılık eğitimi almayı düşünenler, ülkemizde yoğun bir üniversite hazırlık sürecinden geçerek çok yüksek puanlar almak durumundadır. Bu da eczacılık okumak isteyen pek çok adayın üniversite sınav sistemine takılmasına ve hayallerine veda etmek zorunda kalmasına neden olmaktadır. Bazı adaylar ise tekrar sınava hazırlanarak zaman ve maddi kayıplar yaşamaktadır.

Ancak Türkiye’deki sınav sisteminin sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki üniversiteleri bağladığı düşünüldüğünde, kaliteli bir eczacılık eğitimi almak istiyorsanız üniversite sınavına girmek zorunda değilsiniz! Eğer yurtdışında eczacılık eğitimi alarak kariyerinizde ve hayatınızda önemli bir adım atmak istiyorsanız size bir teklifimiz var.

Polonya’da faaliyet gösteren Lodz Tıp Üniversitesi’nde dünya standartlarında eczacılık eğitimi alabilirsiniz! Lodz Tıp Üniversitesi’nde eğitim süreci ve olanakları, Avrupa Birliği ve dünya standartlarına göre sürekli güncellenmekte olup LTÜ’den alacağınız diploma tam 25 Avrupa Birliği ülkesinde otomatikman geçerli olacaktır. Başka bir deyişle, dilerseniz mesleğinizi dünyanın her yerinde icra edebilirsiniz!

Üniversitede yaklaşık 1.600 akademisyen ve eğitim personeli görev yapmaktadır. Bunların 300’ü bağımsız araştırmacı, 170’i profesör, 190’ı doçent ve yardımcı doçent, 900’ü ise doktora seviyesinde akademisyendir. Eğitim programları hem Polonyalı hem de yabancı öğrencilerden büyük ilgi görmektedir. Mevcut durumda ABD, Kanada, Tayvan, İsveç, Norveç, Büyük Britanya, İspanya, Kenya, Nijerya ve Zambiya başta olmak üzere çok çeşitli ülkelerden 300 civarı yabancı öğrenci LTÜ’de eğitim görmektedir.

Tercih edebileceğiniz eczacılık bölümleri, Polonya’da eğitim ve Lodz Tıp Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Arayın, geleceğinizi planlamaya başlayalım!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız