DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Eczacılık Eğitimi Alabileceğiniz Saygın Üniversiteler

Yurt dışında üniversite eğitimi almak, eskiye göre çok daha kolay artık. Özellikle de sınav stresini büyük ve zorlu bir biçimde geçiren öğrencilere müjdeliyoruz ki, Avrupa’da lisans eğitimini kolaylaştıran ve yaygınlaştıran sınavsız üniversiteler bulunmaktadır. Yurt dışında eğitim alma hayalinizi gerçekleştirebileceğiniz puansız bölümler var. Artık yurt dışında okumak için ihtiyacınız olan tek şey bir lise diploması. 

Sınavsız üniversiteler genellikla Doğu Avrupa, Rusya, Azerbaycan ve Balkan ülkelerinde bulunuyor. Bu ülkeler Batı Avrupa ülkelerine nazaran hem daha uygun fiyatlı bir yaşam, hem de daha hesaplı eğitim programları sunuyor. Polonya, bu ülkelerin arasında, son yıllarda pek çok Türk öğrencinin tercihi olarak kendini gösteren bir ülke. Pek çok önemli bölümü okuyabileceğiniz yüksek kaliteli üniversiteleri var. Üstelik tüm bu üniversitelere sınavsız giriş yapabiliyorsunuz. 

“Sınavsız bir üniversitenin diploması ne anlama gelebilir?” diye merak ediyorsanız, yanıtlayalım. Sınavsız bir üniversiteden diploma aldıktan sonra, bir yıllık denklik sürecine girmeniz gerekiyor. Bu süreç tamamlandıktan sonra diplomanız uluslararası tanınırlığa sahip oluyor. Fakat Draft Eğitim'in anlaşmalı olduğu çoğu kurumun denklik aavantajı bulunuyor.

Şimdi Polonya’da eczacılık eğitimi alabileceğiniz saygın eğitim kurumlarına gelelim… 

Gdansk Tıp Üniversitesi

Kuzey Polonya’nın en büyük tıp üniversitesidir. Perspektywy Eğitim Vakfı’nın 2018 sıralamasına göre ülkenin birinci tıp üniversitesidir. Polonya’nın en iyi devlet okulları arasında da yedincidir.. GTÜ’de 6000’den fazla lisans ve yüksek lisans öğrencisine eğitim verilmektedir. 4 farklı fakültesi vardır. Bunlar; Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Üniversiteler Arası Biyoteknoloji Fakültesi’dir. GTÜ’de Premedikal, Tıp Doktoru, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ve doktora programları sunulmaktadır ve hepsi İngilizce müfredatlıdır.

Lodz Tıp Üniversitesi

Lodz Tıp Üniversitesi, 1 Ekim 2002’de iki tıp fakültesinin birleşiminden doğmuştur. Bunlar Lodz Tıp Akademisi ve Lodz Askeri Tıp Akademisi’dir Lodz Tıp Akademisi’nin kuruluşu 24 Ekim 1949 tarihinde gerçekleşmiştir. Üniversitenin kendine biçtiği 4 maddelik misyon şu şekildedir:

- Tıp, diş hekimliği, eczacılık ve diğer tıbbi disiplinlerde öğrenci yetiştirmek.
- Araştırma kadroları yetiştirip araştırmalar gerçekleştirmek.
- Üst düzey niteliklere sahip sağlık sistemi personeline mezuniyet sonrası eğitim vermek.
- Sosyal sağlık sisteminde öngörülen sağlık programlarına katılım sağlamak.

Bize Ulaşın

Tüm yurt dışı eğitimi süreçlerinizde eğitim danışmanlığı hizmeti sunuyoruz. Draft Eğitim uzman eğitim danışmanlarıyla yurt dışı eğitime dair merak ettiğiniz her meseleyi konuşabilirsiniz. Bize ulaşmak için sitedeki online iletişim formunu doldurmanız yeterli. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız