DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Eğitim Alırken Çalışabilir miyim?

Yurt dışında eğitim alırken bir yandan da çalışabileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle Avrupa'da bulunan bazı ülkeler, bünyesinde eğitim almaya gelen öğrencilerine bu fırsatı vermektedir. Bu ülkelerin başında ise Polonya gelmektedir. Polonya, bünyesindeki kurumlarda eğitim almaya gelen Avrupa Birliği vatandaşları haricinde olan Türk vatandaşlarına haftada 20 saat çalışma hakkı vermektedir. Haftalık 20 saat çalışarak kazanabileceğiniz meblağ ile okul masraflarınızın bir kısmını karşılayarak veya harçlığınızı kazanarak bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Okurken çalışmak, yabancı dil ve iletişim becerilerinizin gelişimi açısından da çok iyi bir fırsattır.

Polonya'da Okumanın Avantajları Nelerdir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, ülkede bir yandan okurken bir yandan çalışabilir ve bu sayede günlük masraflarınızı karşılayacak hale gelebilirsiniz. Polonya'da okumanın tek avantajı elbette bu değildir. Ülke aynı zamanda öğrenci dostu olması ile bilinmektedir. Dolayısıyla ülkede herhangi bir eğitim alırken cebinize dost meblağlar ile karşılaşarak, yurt dışı eğitim hayatınızı oldukça makul bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Polonya aynı zamanda Avrupa'nın en iyi ve modern eğitimlerini, bünyesinde bulundurduğu üniversitelerinde öğrencilerine sunmaktadır. Bu bağlamda yurt dışında alınabilecek kalifiye bir üniversite eğitiminin merkezlerinden birisi Polonya’dır demek yanlış olmayacaktır. Diğer Avrupa ülkelerinin gerektirdiği eğitim standartlarına entegre olmaya başladığı dönemden beri uluslararası yüksek öğrenim alanında sivrilmeye başlayan Polonya’da alınacak bir üniversite eğitimi, Polonya’nın diğer Avrupa ülkeleriyle yaptığı eğitim temelli anlaşmalar sayesinde öğrencilere pek çok farklı kültürün kapısını da açmaktadır.

Üniversite Sınavı Stresine Son!

Polonya'da üniversite okumanın bir diğer avantajlarından biri ise, sadece lise diploması ile kayıt olabileceğiniz kurumları bünyesinde barındırmasıdır. Bu sayede üniversite sınavı stresinden kurtularak hayallerinizdeki bölümü sadece lise diplomanız ile kayıt olarak okuyabilirsiniz. Polonya’da üniversite eğitimi almak için lise diplomanızın transkriptli haline sahip olmanız gerekmektedir. Şayet eğitim alacağınız kurumun dili İngilizce ise bu dile dair bir yeterlilik belgesi de üniversiteler tarafından istenmektedir. Lehçe eğitim programlarının bir yıllık bir hazırlık eğitimine tabi olduğu Polonya aynı zamanda bünyesinde eğitim görmek isteyen öğrencilerin öğrenci vizesine sahip olmasını istemektedir.

Polonya üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için bize iletişim formundan ulaşabilir ya da İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız