DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Eğitim Almak ve Merak Edilenler

Polonya'da eğitim almak, her açıdan avantajlı bir süreçtir. Türkiye’de istediği bölümü kazanamayan ya da eğitim olarak yurt dışında bulunan üniversitelerden birini tercih etmek isteyenler için bir alternatif oluşturacak Polonya üniversiteleri, eğitim olarak Avrupa standartlarında kaliteli bir yurt dışı eğitim olanağı sunmaktadır. Üniversite sınavlarını kazanamayan öğrencilerin ekonomik olarak eğitim almasına imkân tanıyan yurt dışı üniversiteleri arasında bulunan Polonya üniversitelerinde; Lehçe ve İngilizce olarak eğitim almak mümkündür.

Birbirinden Farklı Bölümler

Tıp, mühendislik, ziraat, ekonomi gibi daha birçok dalda eğitim alarak geleceğinizi garanti almak isterseniz tercihinizi Polonya’dan yana yapabilirsiniz. Polonya’da okumak birçok dalda eğitim alırken ayrıca dil açısından da ilerleme şansı yaratacaktır. Bologna sürecinin bir parçası olarak dünyadan birçok öğrenci kabul eden Polonya; öğrencilerin mezun olduktan sonra dünyanın birçok yerinde kariyer yapabilme fırsatı veren diploma sahibi olmayı sağlamaktadır.

Avantajlar

Polonya’da eğitim alırken pek çok avantajdan yararlanma olanağı vardır. Dünya standartlarında eğitim şansı yakalarken YÖK denkliği sayesinde ülkemizde de iş olanağı ortaya çıkmaktadır. AB ülkeleri tarafından tanınan Polonya’daki üniversitelerin diplomaları ile kariyer şansınız artmaktadır. Türkiye’de bulunan vakıf üniversitelerinden çok daha ekonomik bir eğitim alma şansı bulunur. Polonya’da okumak için eğitim ve diğer masraflar oldukça ekonomik olması nedeniyle yüksek maliyet gerektirmeden eğitim alma olanağını beraberinde sunmaktadır. Ayrıca Polonya üniversitelerinde lisans eğitimi birçok bölümde 3 yıl olarak verilmektedir. Bu da hayata bir yıl daha erken atılma fırsatı tanıyacaktır.

Sınavsız Eğitim

Sınav şartsız kayıt olunabilen Polonya üniversitelerine lise diplomanız ile kayıt yaptırabilirsiniz. İyi bir İngilizceniz varsa hazırlık okumadan direkt bölümünüze başlama imkânınız olacaktır. İngilizcenin yetersiz olması halinde bir yıl hazırlık eğitimi verilmektedir. Bazı Polonya üniversitelerinde İngiliz ve Amerikan eğitim müfredatı uygulanması nedeniyle mezun olduğunuzda iki diploma sahibi olma imkânı ortaya çıkar.

Polonya oldukça genç bir nüfusu içerisinde barındırmaktadır. Bu nedenle eğitim hayatı boyunca kendi akranlarınızla daha sosyal ve kültürel bütünleşme yaşayabilirsiniz. Türkiye’yle yakın ticari ilişkiler içerisinde olan Polonya’dan diploma aldığınızda çok daha kolay iş bulabilme şansı olacaktır. Polonya üniversitelerinin bazı bölümlerinde İngilizce eğitimin yanı sıra İspanyolca ve Fransızca dillerinde eğitim verilmektedir.

Polonya’da okumak istemeniz halinde kayıt, vize, denklik, tanınırlık, vize, konaklama ve daha pek çok konuda bilgi veren eğitim danışmanlarımız sizlere her konuda detaylı olarak açıklama yapacak ve yardımcı olacaklardır. Gerekli olan tüm detayları öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız