DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Eğitim ve Yaşam Şartları Nasıldır?

Yurt dışında eğitim almayı düşünenlerin ilk tercihleri arasında sayılan Polonya, öğrenci dostu olması ile bilinen bir ülkedir. Gerek yaşam maliyetleri, gerek üniversitelerinin uygun ve kaliteli oluşu, gerek sosyal aktivite açısından oldukça keyifli bir ülke olması dolayısı ile Polonya, yurt dışı eğitimi için biçilmiş bir kaftandır diyebiliriz. Peki Polonya'da eğitim ve yaşam şartları nasıldır?

Okurken Çalışabileceğinizi Biliyor muydunuz?

Yurt dışında alınabilecek kalifiye bir üniversite eğitiminin merkezlerinden birisi Polonya’dır. Diğer Avrupa ülkelerinin gerektirdiği eğitim standartlarına entegre olmaya başladığı dönemden beridir uluslararası yüksek öğrenim alanında sivrilmeye başlayan Polonya’da alınacak bir üniversite eğitimi Polonya’nın diğer Avrupa ülkeleriyle yaptığı eğitim temelli anlaşmalar sayesinde öğrencilere pek çok farklı kültürün kapısını da açmaktadır.

Bünyesinde eğitim alacak öğrencilere geniş imkanlar sunmasıyla bilinen Polonya’nın öğrencileri en çok cezbeden özelliklerinden birisi sınavsız eğitim seçeneği sunması ve her öğrenciye ayda 100 saat yarı zamanlı çalışma fırsatı sunmasıdır. Sınavsız bir eğitim seçeneğini rakibi olan ülkelere kıyasla çok daha ekonomik fiyatlarla öğrencilere sunan Polonya üniversitelerinden kabul almak ülkenin üniversitelerinin yüksek kalitesi düşünüldüğünde şaşırtıcı derecede kolaydır.

Yaşam Maliyetleri Nasıldır?

Polonya’da alınacak bir yüksek öğrenim sırasında yaşam maliyetleriniz çok daha uygun fiyatlı olacaktır. Ülkede özellikle gıda ve ulaşım giderleri oldukça caziptir. Barınma konusunda, öğrenci akademisi olarak bilinen yurtları olan ülkenin bu yurtlarının çift kişilik odalarındaki kişibaşı aylık kiralama ücreti 750-1500 TL arasındadır. Yurt fiyatlarında konumlanılan şehre ve merkeze yakınlığa göre farklılık mevcuttur. Yurtlar dışında, 2 kişinin kalabileceği 1+1 daire fiyatları şehir merkezlerinde ortalama 1500-3100 TL arasındayken merkeze uzak yerlerde ise ortalama 1000-2200 TL arasındadır. 3 odalı bir dairenin ortalama fiyatı şehir merkezinde 2100-2500 TL arasında iken merkeze uzak yerlerde ise 1700-3700 TL arasında seyretmektedir. Ulaşım giderleri açısından da Polonya, Avrupa’daki rakiplerine kıyasla çok daha üstün bir konumdadır. Bulunacağınız şehre göre değişmekle birlikte aylık öğrenci abonman kartı 50 – 60 TL ve tam abonman kartı ortalama 130-140 TL arasında değişmektedir. Bu kartlar sayesinde metro, otobüs ve tramvayı sınırsız olarak kullanabilirsiniz.

Polonya'da eğitim hayatı ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve Polonya üniversitelerine kayıt olmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız