DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Elektrik-Elektronik Mühendisliği Okumak

Hayatımıza girdiğinden beri vazgeçilmez bir parçası olan elektrik aynı zamanda dünya çapındaki en büyük mühendislik alanlarından birisi olan elektrik-elektronik mühendisliğinin doğmasına da zemin hazırlamıştır. Maddi geliri son derece yüksek bir alan olan ve öğrencilerinin dünya çapında şirketler ile çalışma fırsatı yakaladığı elektrik-elektronik mühendisliği alanı dünya üzerindeki birçok uzay programında da gerekli görüldüğü için dünya dışında kurulabilecek bir yaşam olasılığının geçmişe kıyasla çok daha yüksek olduğu günümüzde daha büyük bir önem kazanmıştır.

Yurtdışında alınacak bir elektrik-elektronik mühendisliği eğitimi yurtdışı ülkeleri teknolojik açıdan Türkiye’den daha ilerde olduğu ve çok daha geniş çaplı eğitim programları sunduğundan dolayı pek çok yerli öğrencinin tercihi olmuştur. Yurtdışı üniversitelerinin sağladığı kusursuz pratik imkanı ve güçlü akademik kadrolar da bunun en önemli sebepleri arasındadır.

Yurtdışındaki bir ülkede alınabilecek en iyi elektrik-elektronik mühendisliği eğitimlerinden birisi de Polonya’da verilmektedir. Elektrik-elektronik konusundaki güçlü Sovyet geleneğini Avrupa’nın modernizasyonuyla birleştirmiş eski bir “demir perde” ülkesi olan Polonya’da alınacak bir elektrik-elektronik mühendisliği eğitimi öğrencilere ileri düzey bir kariyer vadetmektedir.

Sunduğu kusursuz elektrik-elektronik mühendisliği eğitiminin yanı sıra Polonya, yüksek öğrenim veren Avrupa ülkeleri arasında maddi açıdan en çok avantaja sahip olandır. Akademik avantajlarından en büyüğü sınavsız eğitim vermesi olan ülke, öğrencilerine part-time çalışma imkanı sağladığı ve diğer Avrupa ülkelerinden gerek eğitim masrafları gerek de yaşam masrafları açısından çok daha ucuz olduğundan dolayı yurtdışında yüksek öğrenim konusunda faydacı bir seçim yapmak isteyen öğrencilerin tercihlerinden olmuştur.

Polonya’nın en köklü yüksek öğrenim kurumlarından birisi olan Varşova Teknik Üniversitesi, bu cazip ülkede alınabilecek en iyi elektrik-elektronik mühendisliği eğitimini veren kurumdur. Geçmişte Varşova’da faaliyet gösteren Polonya teknik üniversitelerinin köklü geleneğini sürdüren Varşova Teknik Üniversitesi’nin kökenlerinin izi 1826’da kurulan Politeknik Enstitütüsü’ne kadar sürülebilir. Bilimsel Dersler Birliği ve Varşova Kenti Yurttaşlar Komitesi’nin çabalarıyla 1915 yılından bu yana faaliyetini sürdüren üniversite nesiller boyu mezunlar vermiş, giderek artan teknik ve bilimsel başarılara imza atmıştır.

Polonya’nın sadece en eski değil en iyi teknik üniversitesi konumunda olan Varşova Teknik Üniversitesi Polonya üniversiteler sıralamasında kendi kategorisinde dokuz yıl boyunca üst üste birinci olmuştur. 180’den fazla araştırma grubunun, topluluğun ve organizasyonun faaliyet gösterdiği bu köklü ve fazlasıyla popüler üniversitede 30’dan fazla çalışma alanı bulunur. İnşaat mühendisliği alanında ülkenin en iyi akademisyenlerini bünyesinde barındıran Varşova Teknik Üniversitesi öğrenciler açısından bu dalda yapılabilecek en iyi tercihtir.

Polonya’da elektrik-elektronik mühendisliği eğitimi almak, yurtdışı üniversiteleri hakkında detaylı bilgi edinmek ve yurtdışında eğitim konusunda aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilmek için, Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilir ve eğitim danışmanlarımızdan yurtdışı eğitimi konusunda yardım talep edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız