DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Polonya'da Güzel Sanatlar Eğitimi Alabileceğiniz 5 Üniversite!

Yönetmen, sanat tarihi uzmanı, küratör, şan eğitmeni ve ressam olmak istiyorsanız güzel sanatlar eğitimi tam size göre! Dünyaca ünlü piyanist Chopin’in, ödüllü yönetmen Polański ve Kieślowski’nin, şair Mickiewicz ve daha daha nice sanatçının mezun olduğu Polonya’da, dünya standartlarında eğitim alın.

Kültürel mirası ve entelektüel donanımı bakımından önemli şahsiyetlerin eserleri ile beslenen Polonya’da eğitim alarak siz de adınızı dünya tarihine yazdırabilirsiniz. Polonya üniversite başvurusu yapmadan önce hangi yükseköğretim kurumunu tercih edeceğinize karar verin. Güzel sanatlar bölümleri içerisinden kendinize en uygun seçimi yapmanız için bu mini rehberin tamamını okuyun.

Polonya’da Güzel Sanatlar Eğitimi Almak için Karar Verin: Müzik Okulu mu, Film Okulu mu?

Dünyada adından söz ettiren üniversitelerde güzel sanatlar eğitimi alarak istediğiniz sanat alanında kendinizi geliştirebilirsiniz. Gelişmiş akademik kadrosu, nitelikli ve bütçe dostu eğitim maliyetleri ile uluslararası öğrencilerin yoğun rağbet gösterdiği Polonya üniversitelerini yakından tanıyın. İşte, sanat eğitimi alabileceğiniz 5 Polonya üniversitesi:

 • Silesia Üniversitesi: Polonya’nın Katowice şehrinde bulunan üniversite, adını bağlı bulunduğu eyaletten almıştır. Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde Lehçe eğitim veren üniversitede Sanat Tarihi okuyarak geleceğin müze küratörü olabilir, sanat eleştirmenliği yapabilir, sanat danışmanı veya restoratörü gibi değişik pozisyonlarda yer alabilirsiniz.
 • Varşova Avrupa Güzel Sanatlar Akademisi: Güzel sanatlar eğitimi almak isteyen ve özellikle mimari alanda kariyer hedefleri olan gençler için önemli bir yükseköğretim kurumudur. Eğitim dili İngilizce olan üniversite; nitelikli iç mimarları, sanat tarihçileri ve tasarımcıları yetiştirmeyi hedefliyor.
 • Poznan Güzel Sanatlar Akademisi: 100 yılı aşkın tarihiyle ülkedeki en eski güzel sanatlar üniversiteleri arasında yer alır. Bu kurumda; Resim, Grafik Tasarımı, Ürün Tasarımı, Sahne Tasarımı, Fotoğrafçılık, İntermedya ve İç Dizayn bölümlerinde lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren alabilirsiniz. 3 yıl süren lisans eğitimlerinin tamamı İngilizce olarak veriliyor.
 • Lodz Müzik Akademisi: 20. yüzyılın başlarında Polonya'nın Lodz şehrinde kurulan bu müzik okulunda,  Enstrüman ile Vokal (Şan) lisans programları gibi bölümleri tercih edebilirsiniz. Bestecilik, müzik teorisi, enstrümantal müzik, piyano ve klasik müzik enstrümanları gibi uzmanlık dersleri alarak ünlü ve başarılı bir müzisyen olabilirsiniz. Birçok klasik müzik organizasyonu ve uluslararası öğrenci değişim programına üye olan üniversitenin yurtdışı staj ve eğitim programlarına katılarak farklı kültürleri tanıyabilirsiniz.
 • Lodz Film Okulu: En sevdiğiniz Polonyalı yönetmenlerin mezun olduğu bir okulda okumaya ne dersiniz? Güzel sanatlar eğitimi alabileceğiniz Lods Film Okulu; Film Kurgu, Fotoğrafçılık, Yönetmenlik ve Fotoğrafçılık, Oyunculuk, Yönetmenlik, Film ve TV Prodüksiyon, Animasyon ve Film Efekt lisans programlarına sahiptir. Özel film ve ses stüdyolarının, kurgu odalarınının ve film arşivlerinin yer aldığı Lodz Fim Okulu’na şans vermek isteyebilirsiniz. Lehçe eğitim veren kurumda hazırlık sınıfa katılarak dil bilginizi geliştirebilirsiniz.

Polonya üniversiteleri ve güzel sanatlar bölümleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Kampüs yaşantısından bölümlere, eğitim dilinden program ücretlerine kadar tüm ayrıntıları öğrenin.

Polonya’da Güzel Sanatlar Eğitimi Almanın 6 Avantajı

Polonya'da güzel sanatlar eğitimi almanın size sağlayacağı pek çok avantaj bulunuyor. Kültürel çevre edinebilir, kendinizi çok yönlü geliştirebilir, farklı kültürleri ve dilleri tanıyabilir, sanat tarihi gurusu olabilirsiniz. İşte Polonya’da sanat eğitimi almanın 6 avantajı:

 • Küresel eğitim kurumları: Polonya'daki güzel sanatlar akademisi ve diğer sanat programlarının yer aldığı bu üniversiteler, dünya çapında tanınmış eğitim kurumlarıdır. Siz de bu üniversitelerden mezun olarak ayrıcalıklı bir topluluğun parçası olabilir ve entelektüel bir çevre edinerek sanat dünyasında iyi bir yer edinebilirsiniz.
 • Çok yönlü eğitim: Güzel sanatlar bölümleri arasında yer alan çeşitli sanat disiplinlerinde eğitim alabilirsiniz. Çok yönlü eğitim anlayışı sayesinde uzmanı olmak istediğiniz alanda niş bir eğitim alırken farklı sanat disiplinlerinden de beslenebilirsiniz.
 • Staj ve iş fırsatları: Güzel sanatlar eğitimi alırken staj ve iş fırsatlarını da takip edin. Polonya’daki bu nitelikli eğitim kurumları, öğrencilerine ve mezunlarına birçok staj ve iş fırsatı olanağı sunuyor.
 • Uluslararası öğrenci topluluğu: Sanat eğitimi veren üniversiteler, uluslararası öğrenci topluluğuna sahiptir. Farklı kültürlerin ve akademik prespektiflerin en iyi şekilde harmanlandığı eğitim merkezleri, geniş bir bakış açısı kazanmasınızı sağlar.
 • Sanat tarihi ve teorisi: Hangi lisans programını tercih ettiğiniz fark etmez, Polonya’daki güzel sanatlar akademilerinde sanat tarihi ve teorisi konusunda donanımlı hale gelirsiniz. Teorik bilgilerinizi üniversitede hayatınız boyunca alacağınız uygulamaları eğitimlerle destekleyerek iyi yönlü gelişim gösterebilirsiniz.
 • Uygun maliyetli eğitim: Avrupa'nın diğer ülkelerine göre daha uygun maliyetli eğitim sunan Polonya sanat üniversiteleri, öğrenci dostu bir anlayışa sahiptir. Eğitim maliyetlerinin yanı sıra yaşam giderleri de oldukça az olan Polonya’da kaliteli bir hayatın kapısını sanatla aralayın.

Güzel sanatlar eğitimi almak isteyen gençler için mükemmel bir seçenek olan Polonya üniversiteleri hakkında daha ayrıntılı bilgi edinin. Draft Eğitim, öğrenci adaylarının aklındaki tüm soruları yanıtlamak için İstanbul, Ankara ve İzmir’de yer alan şubeleri ile hizmet veriyor. Hemen arayarak bir danışmanlık randevusu alın, geleceğin sanatçısı olmak için ilk adımınızı bugün atın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız